Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem sobie taki hub usb-c do Macbooka.

Problem jest taki, że jak podłączam nadajnik USB BT (Logitech unifying) to myszka działa jakby z lagiem - przerywa, zacina się i czasami nie reaguje. Nie jest tak cały czas ale wystarczająco często aby było irytujące. Czy to może być kwestia złych sterowników od Logitech czy może ten hub usb-c jest zepsuty? Sprawdzałem na nim inne rzeczy na USB jak pendrive, interfejs audio itp i wszystko działa idealnie. Jedyny problem jest przy nadajniku bluetooth.

Miał ktoś z was podobny problem?

BTW. Jakie znacie myszki które można sparować z Macbookiem bez żadnego nadajnika BT? Pomijając oczywiście Magic mouse.

Posiadam konkretnie ten hub: https://www.amazon.de/gp/product/B07FRZCLGB/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00__o00_s01?ie=UTF8&psc=1

Obecny model myszki: Logitech M325, klawiatury K360 tej samej firmy (z nią wszystko w porządku)

#macbook #apple #macbookpro #hubusb #pytaniedoeksperta
MatthewDuchovny - Mirki, kupiłem sobie taki hub usb-c do Macbooka.

Problem jest ta...

źródło: comment_k909UwqGMaQCLF2uawRmTAwLDstyFH3p.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MatthewDuchovny: to nie jest Bluetooth na USB, to trochę inna technologia. Z klawiatury i myszki korzystasz na tym samym odbiorniku unifying? Jak chcesz by działała z MacBookiem bez podłączania zewnętrznego odbiornika, to tak naprawdę dowolna mysz Bluetooth powinna wystarczyć.
  • Odpowiedz
@rannyrabarbar: tak, na tym samym odbiorniku unifying.
Czyli w tym przypadku to akurat wada, że jest nadajnik unifying? A w takim razie mogę podłączyć przez BT kilka sprzętów różnych marek jednocześnie?

@paf_: najdziwniejsze jest to, że czasami działa a czasami nie. Co ciekawe czasami mam wrażenie, że działa jak przesunę jakiś kabel który delikatnie przysłania ten nadajnik. Chyba będę musiał dokupić jeszcze jedną przejściówkę na jeden usb z większą mocą
  • Odpowiedz
@MatthewDuchovny: miałem to samo i chyba w większości hubów jest ten problem. Ja kupiłem mx master 2s i używam go na bluetooth ale z wersja apki na macos wcześniejszą a nie najnowsza, bo też zdarzały się lagi na BT.
  • Odpowiedz
@norbert22: @Bratkello: widziałem opis na stronie Logitech i jest tam napisane, że MX Anywhere 2s jest z załączonym nadajnikiem Unifying. Czyli nie rozwiązałoby to problemu w moim przypadku.

Szkoda, że muszę dokupywać prawdopodobnie jeszcze jedną przejściówkę USB. No chyba, że znajdę jeszcze jakąś inną myszkę BT któa dobrze współpracuje z Maciem.

W pracy używam Magic Mouse 2 i jest ok chociaż nie jest aż tak uniwersalna.
  • Odpowiedz