Wpis z mikrobloga

Chcę kupić przedmiot na #ebay wystawiony w USD i napotkałem dylemat - lepiej wyjdę płacąc bezpośrednio z polskiego konta #mbank (PLN) i narażając się na bankowe przewalutowanie, czy może przelać złotówki na #paypal i zapłacić przez pp właśnie?
  • 8
@ms93: czyli musiałbym tam założyć konto, poczekać aż mi karta przyjdzie i wtedy przesłać PLN na konto revolut które przewalutowuje na USD, podpiąć kartę revolut pod PayPal i w ten sposób zapłacić? Czy może mogę to zrobić nie mając jeszcze fizycznie karty?

@MichaelT128: mam visa (paywave chyba). Wiesz może czy bank pobiera jakieś transaction fee przy koncie walutowym?
@justlikethat: Skoro masz kartę VISA do rachunku w mBanku, upewnij się że możesz włączyć dla niej opcję wielowalutową. @ZespolmBanku pewnie pomoże.
Wystarczy więc że
1) założysz sobie w mBanku rachunek oszczędnościowy w USD
2) skorzystasz z dowolnego kantoru internetowego (np.: cinkciarz, rkantor) lub kantoru mBanku aby przewalutować PLN na USD (nie rób tradycyjnego przelewu między rachunkami, bo wtedy kurs jest złodziejski w porównaniu do kantorów, nawet tego z serwisu transakcyjnego mBanku).