Wpis z mikrobloga

mam mega problem
3/4 dni temu przyszedł mi mail, że mail do mojego konta netflix został zmieniony - zadzwoniłem na infolinie, okazało się ze logowanie było z tajlandii, konto udało się odzyskać - zmieniłem hasło do netflixa jaki i gmaila
dzisiaj mi przyszedł mail ze do mojego konta microsoft został dodany adres e-mail, szybko się zalogowałem usunąłem, zmieniłem hasło ( dodany mail był zakończony na .de )
teraz dostaje maila ze ktoś logował się na moje konto Apple - logowanie z Tajpeju - tez zmieniłem szybko hasło i odpiąłem kartę

z internetu korzystam tylko w telefonie, co jest granie i co może być przyczyną?
jakoś przeskanować telefon?
nie przypominam sobie żebym pobierał jakieś dziwne aplikacje czy coś
boje się bo na telefonie mam aplikacje z banków, pracy itp.
Mirki co zrobić zeby ktoś mi się do czegoś nie dobrał?

#apple #hakerzy #informatyka ?
  • 8
@duszek360: Rejestrowałeś się pewnie w jakiś serwisach wszędzie tym samym hasłem i mailem. Któremuś z tych serwisów wyciekła baza. Sprawdź gdzie logowałeś się jeszcze takim samym mailem jak na netflixie. Zmień wszędzie email oraz hasło, to na 99% rozwiąże problem. Jeżeli znowu zobaczysz, że ktoś się logował i faktycznie korzystasz tylko z telefonu to będziesz musiał go przeskanować. Kwestia tego kto miał dostęp do Twojego telefonu i jakie aplikacje pobierałeś.
@duszek360: Morele dało dupy i wyciekła im pokaźna baza haseł, pisali o tym na Niebezpieczniku jakiś czas temu. Zmień wszędzie hasło, gdzie miałeś takie samo, włącz weryfikację dwuetapową. Nauczka, żeby nie korzystać wszędzie z tego samego hasła.