Wpis z mikrobloga

Ps 4 slim.

Przez dysk przewinęło się już kilkadziesiąt gier i po kontakcie z inną - nowa konsolą zauważyłem, że moja już nie chodzi jak kiedyś.

Co lepiej z tym począć?
Ustawienia fabryczne z menu?
Czytałem też gdzieś kiedyś o czymś w stylu "wipe data" z poziomu "recovery mode", może ta opcja?
Czy jakieś inne sugestie.

#ps4
  • 8
@Arthaniel: najpierw odbudowa bazy danych z menu serwisowego, możesz również przywrócić do ustawień fabrycznych formatując wszystkie dane albo to samo + jeszcze od nowa zainstalować soft. Mi kiedyś pomogło "full wipe", ale pamiętaj o skopiowaniu save. Jeśli korzystasz z PS+ zapisane gry powinny być na dysku sieciowym PSN, o ile masz tę funkcję włączoną i o ile działa poprawnie - mi raz nie zadziałało a byłem pewny, że jest ok (
  • 0
@kostner skorzystałem na razie z odbudowy danych, zobaczymy jakie przyniesie efekty, w razie czego przywrócenie ustawienia.

Nad wyczyszczeniem i wymianą past też myślałem, bo wprawdzie konsola ma dopiero rok, ale jest dosyć intensywnie eksploatowana i widzę, że sporo kurzu zbiera się na kratce w obudowie, tylko właśnie ta gwarancja...
Chociaż nawet po długiej grze jakoś specjalnie się nie grzeje, słychać tylko, że wiatrak głośniej pracuje.
@Arthaniel: Moja wyła jak odkurzacz (premierowy FAT), po wymianie pasty i termopadów byłem pewny, że nie podłączyłem wiatraka xD ale 2-3 miesiące i znów słychać. Jak masz gwarancję to nie ruszaj, po od razu na warsztat.