Wpis z mikrobloga

Rozwalił mi się pałąk od słuchawek, do których mam szczególny sentyment - Goldring DR100. Miejsce tym bardziej problematyczne że są tu po bokach takie 2 kołki, które pozwalały na lekką regulację kąta słuchawki. Co z tym fantem zrobić? Na chama kropelką przez całość? Kabel nieprzerwany, tylko ciężko go schować z powrotem. A może ktoś poleci jakiś dobry serwis audio w #krakow

#audio #sluchawki #naprawa
Truposz - Rozwalił mi się pałąk od słuchawek, do których mam szczególny sentyment - G...

źródło: comment_gYO8dLoN8LZsiHXpS9KszkbnagsKrIa3.jpg

Pobierz
  • 12
@Truposz: na boga.tylko nie kropelka...to nie ma prawa sie trzymac.ja moje akg n60 kleilem klejem dwu-skladnikowym specjalnym do pplastikow.(palak w ..dwoch mjescach:/)z kilka miesiecy temu i jak narazie trzyma.czesto zasypiam w sluchawkach-dlatego je polamalem:/.klej to:wurth-replast easy.b.dobry klej
@Truposz:
O regulacji zapomnij. Powierzchnia, która ma się trzymać po sklejeniu dość spora ale chyba tylko jakiś super specjalistyczny klej wytrzyma naprężenia na zginanie (a te będą przy zakładaniu na głowę).

Jeżeli kwestia wizualna nie ma dla ciebie znaczenia to spróbuj włókno węglowe + żywica epoksydowa (są nawet sprzedawane zestawy). Kleisz dookoła i to powoduje rozkład naprężeń.
@janekplaskacz: Rzeczywiście z regulacją dam sobie spokój. Już samą trudnością jest to, że muszę połączyć dwa różne elementy bo #!$%@?ło się tam gdzie kończy się pasek regulacyjny. Samo oklejenie taśmą również tu nic nie da. Jakieś protipy jak używać tego włókna i żywicy?

@zparafrazowany: Ten klej też obczaję.

Problem jest jeszcze ze schowaniem kabla, za nic nie chce tam spowrotem wejść. Chyba rzeczywiście rozkręcić to trzeba będzie.
@Truposz:

Jakieś protipy jak używać tego włókna i żywicy?


Sklej czymś słuchawki wzdłuż krawędzi po której pękły. Żeby nie latały. Potem trochę żywicy, owijasz włóknem tak, aby było zanurzone w żywicy. Jak za mało żywicy, to dołożyć. Mam dwie lewe ręce do takich robót a parę rzeczy naprawiłem.

Aha, ten zestaw to było chyba do szpachlowania samochodu.