Wpis z mikrobloga

1 538 - 1 = 1 537

Tytuł: Dzienniki kołymskie
Autor: Jacek Hugo-Bader
Gatunek: literatura faktu / reportaż
★★★★★★★★★★

Przeczytałem 38 reportaży i to jest najlepszy jaki czytałem, od osoby, której osobiście nie lubię, za bycie lewakiem, takim typowym, bezrefleksyjnym lewakiem, malującym ryj na czarno i walczącym z rasizmem, którego w Polsce nie ma.

Reportaż ma wszystko co potrzebne: mapkę podróży, zdjęcia i krótkie historie napotykanych ludzi na tle historii najnowszej dalekiej Syberii. Zawsze mnie jarał ten region, więc ocena jest bardzo subiektywna. Głównie za lekkość pisania, umiejętność przekazywania informacji. Polecam wszystkim miłośnikom książek drogi.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #reportaz
DerMirker - 1 538 - 1 = 1 537

Tytuł: Dzienniki kołymskie
Autor: Jacek Hugo-Bader
...

źródło: comment_TiZmk8bA6hb5LjtBbcmnadqM42csEA1w.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@DerMirker: zajebista książka, aczkolwiek ciutke się zawiodłem kiedy kupiłem ''Białą gorączkę'' tego autora, która jak dobrze pamiętam wyszła wczsniej. Dużo wątków i ciekawostek się powtarza właśnie w Dziennikach, tak czy owak solidny reportaz, warto!
  • Odpowiedz
@Kupojadek: oczywiscie, ze szanuje innych ludzi za poglady. Nie szanuje i gardze takimi, ktorzy klamia i pokazuja rzeczy jakie sie nie dzieja, a jak takich nie ma to probuja je wywolac prowokacjami.
Przykladem jest wlasnie Bader kiedy pomalowal sie na czarno i polecial na marsz niepodleglosci i prowokowal do bijatyk, zeby pokazac rasiz wsrod Polakow.
  • Odpowiedz
@rothen: wszedł między narodowców i poczuł się obrażony, bo ludzie patrzyli na niego z pogardą (ʘʘ) Ciężko nie patrzyć z pogardą na kogoś, kto się wysmarował pastą do butów na twarzy. Oczywiście liczył na #!$%@? od ONRu, ale nic takiego nie miało miejsca, więc pozostał żal w internecie i dalsze polaryzowanie Polaków między sobą i wmawianie rasizmu, jako cechy przyrodzonej naszemu narodowi. W każdym społeczeństwie są silnie
  • Odpowiedz