Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi #piesi
Piesi to samobójcy.
Zwróćcie uwagę jak ubrani wychodzą na drogę wasi bliscy. Dziś widziałem dwie osoby ubrane w ciemne kolory przechadzające się sobie pobczem (a tak naprawdę to drogą, bo na poboczu leży śnieg), oczywiście po złej stronie drogi. W takich warunkach jak dziś widać ich z około 20m. Zastanawiam się tylko ilu z takich pieszych w ogóle nie zauważyłem.

Niektórzy już chyba rozumieją o co chodzi, bo idą w kamizelkach odblaskowych i z latarką w ręku, takim osobom dziękuję z całego serca że chociaż dają szansę kierowcom.

Tym bez odblasków #!$%@? w dupe samobójcy.

Idź do babci, dziadka, ojca lub mamy i zapytaj jak wychodzą na drogę. Kup im kamizelkę lub jakąś inną odblaskową opaskę i zachęć jakoś do ich noszenia, bo przy następnych świętach możesz ich już nie spotkać.
  • 51
  • Odpowiedz
@weglowy: UUU JA TO CZEKAM AŻ PRZECHODZENIE PRZEZ PASY BĘDZIE TYLKO Z PRAWEM JAZDY XDDDDDD
A jaśnie pan kierowca to może by zaczął stawać przed pasami jak ktoś czeka do przejścia albo już na nim jest bo ma taki obowiązek? Czy może jednak nie masz prawa jazdy albo jeszcze gorzej i nie znasz przepisów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gdyby tylko piesi przechodzili badania lekarskie i zdawali egzaminy na prawo chodzenia...

Nie każdy pieszy jest w stanie ocenić prawidłowo sytuację na drodze. Problemy ze wzrokiem, oceną odległości i tak dalej. Na starszych (to oni giną częściej niż średnia) się zwyczajnie zwraca uwagę a nie każe robić coś, czego nie potrafią. Z takim myśleniem nadal Polska będzie miejscem, gdzie ginie masa pieszych.
  • Odpowiedz
Z tego co się orientuję to raz - kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność w okolicach przejścia dla pieszych, a dwa obowiązek zatrzymania pojazdu widząc że pieszy tylko zbliża się do pasów..


@WiesniakzPowolania: Komu to tłumaczysz, jak 90% wykopu nie ma prawa jazdy, albo ostatni raz widziało zasady ruchu drogowego pewnie z 10 lat temu jak rodzice zapłacili za egzamin.
  • Odpowiedz
@Hatespinner a bo trochę mnie irytuje to - bo piesi nie myślą,nie znają fizyki itp.. nie muszą.Moga byc idiotami,niewidomi ,niedosłyszący ,chorzy.To kierujący zna pojazd,wie jak się on zachowuje,jaka ma drogę hamowania i to na kierującym spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo pieszych zwlasza w obrębie przejscia.Ci nieoznaczeni na drogach poza terenem zabudowanym to inna sprawa .Jak takiego widzę od razu dzwonię na policję że taka osoba się porusza i w którym miejscu.Choc widać też
  • Odpowiedz
@chopak: @peszmerd: niezabudowany, dzwonienie na policję moim zdaniem mija się z celem, bo ci ludzie idą na przystanek autobusowy, więc jest bardzo duża szansa, że nie będzie ich tam w ciągu 15 minut. Żaden patrol nie przyjedzie w tym czasie na #!$%@? oddalone 20km od jakiegokolwiek miasteczka.

Dlatego wystosowałem apel, aby zainteresować się bliskimi. Jako rodzina prędzej przemówisz im do rozumu niż 50-złotowy mandat.
  • Odpowiedz
@weglowy: Dokładnie! Zawsze na pewniaka wchodziłem np na pasy, przebiegalem przez drogę itp. Od kiedy rozpocząłem kurs, zastanowię się i rozejrze 4 razy zanim wejdę na jezdnię. Auto uczy szacunku do kierowcy i do własnego życia.
  • Odpowiedz
Z tego co się orientuję

a dwa obowiązek zatrzymania pojazdu widząc że pieszy tylko zbliża się do pasów...


@WiesniakzPowolania: to zle sie orientujesz. Pieszy ma pierwszenstwo tylko na zebrze, kolo zebry moze kucnac i zaczac walic konia a i tak od dobrej woli kierowcy zalezy czy sie zatrzyma.
Polecam isc na kurs prawa jazdy zanim zaczniesz sie madrzyc bo jeszcze przez ciebie ktos umrze na pasach kretynie.
  • Odpowiedz
a i tak od dobrej woli kierowcy zalezy czy sie zatrzyma.


@TurboDynamo: Kolejny co znalazł prawko w chipsach. A o czymś takim jak szczególna ostrożność słyszałeś? I jak to się ma do przejścia dla pieszych? Kierowca ma obowiązek ją zachować, czy nie?
  • Odpowiedz
A o czymś takim jak szczególna ostrożność słyszałeś? I jak to się ma do przejścia dla pieszych? Kierowca ma obowiązek ją zachować, czy nie?


@Hatespinner: szczegolna ostroznosc a pierwszenstwo to dwie rozne sprawy i jesli nie rozumiesz roznicy to jestes po prostu debilem z ktorym nie bede dyskutowal.
  • Odpowiedz
@pecet94: @szasznik: ostatnia regulacja była w 2002 r.
Znak drogowy D-6 "przejście dla pieszych".
Oznacza miejsce przeznaczone do przechodzenia pieszych w poprzek drogi.
Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających.
  • Odpowiedz
@Fidelis: Tylko że w tym przepisie jest mowa o ludziach będących na pasach lub na nie wchodzących. Nie ma mowy o ludziach zbliżających się do pasów.

Z tego co wiem obowiązek zatrzymania się i ustąpienia pieszym zbliżającym się do przejścia próbowano przegłosować w poprzedniej kadencji, ale jakoś im nie pykło.
  • Odpowiedz
@Fidelis z tego co pamiętam to celowe zatrzymanie się przed przejściem dla pieszych w celu przepuszczenie pieszego jest niezgodne z przepisami jako nieuzasadnione zatrzymanie i spowodowanie zagrozenia, nie mowimy tutaj oczywiscie o przypadkach kiedy pieszy wymusil pierwszenstwo
  • Odpowiedz
@szasznik: osoba oczekująca na przejście jest osobą "wchodzącą na przejście". i do tego odnosi się ten znak.

Jak zwykle w takich wątkach zdrowe osoby, z dobrym wzrokiem, po przejściu badań, po kursie, po egzaminie państwowym próbują przerzucić odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze na pieszych, którzy nie mają obowiązku chodzić w odblaskach, nie przechodzą badań, nie przechodzą szkoleń ani egzaminów. Mało tego, wśród nich jest duży odsetek osób niepełnosprawnych, starych, dzieci, czyli
  • Odpowiedz
szczegolna ostroznosc a pierwszenstwo to dwie rozne sprawy i jesli nie rozumiesz roznicy to jestes po prostu debilem z ktorym nie bede dyskutowal.


@TurboDynamo: Debil to ci dał prawo jazdy, jeżeli w ogóle je masz, bo ani nie umiesz czytać ani nie pamiętasz o podstawowych regulach prowadzenia pojazdów.
  • Odpowiedz