Wpis z mikrobloga

Test GeForce RTX 2060 - Następca GTX 1060 dogania GTX 1080
Nudny poniedziałek w pracy, w szkole? Mamy na to jeden prosty sposób - test RTX 2060, chyba najbardziej wyczekiwanego Turinga, który jest w naszej opinii również najbardziej udanym. Cena jak zawsze mogłaby być niższa, jednak wydajność w stosunku do tejże ceny, wypada nadspodziewanie dobrze. Bez zbędnego przedłużania, zapraszamy do czytania i wykresów oglądania:
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_nastepca_gtx_1060_dogania_gtx_1080

A w razie pytań jesteśmy do dyspozycji - zarówno na Mirko jak i w komentarzach pod testem.

#purepc #pcmasterrace #komputery #technologia #nvidia
PurePCpl - Test GeForce RTX 2060 - Następca GTX 1060 dogania GTX 1080
Nudny poniedzi...

źródło: comment_78pWp1ccOZefVIpJlQCRtz0lmm5HP1mV.jpg

Pobierz
  • 29
@TomdeX: To źle obstawiasz. FE to nie są już najgorsze, podstawowe modele jak to kiedyś było z innymi propozycjami referencyjnymi. Są pozycjonowane nieco wyżej (co widać w jakości wykonania - elementy PCB, cover chłodzenia etc.) i to też wiąże się z wyższą ceną. Podobnie było chociażby z RTX 2080 - premierowa cena za FE 3699 złotych, a w sklepach mamy je po 3100-3300 za całkiem znośne modele od różnych producentów (w
@PurePC_pl W takich chwilach żałuję, że nie sprzedałem swojego gtx 1070 jak jeszcze trzymał cene. Co prawda do fhd przy 4670k więcej mi nie trzeba ale trochę smuteczek.
No i jednak trochę z niedowierzaniem ale muszę zielonych pochwalić za wzrost wydajności. Takiego skoku się nie spodziewałem. Myślałem, że co najwyżej rtx 2060 będzie na poziomie gtx 1070 a nie gtx 1070ti czy 1080.
@TomdeX: To prawda, czekamy i obserwujemy. Wtedy będzie można oceniać. Tylko znając polskie sklepy i ich akcje z cenami premierowych podzespołów warto również patrzeć na ceny za granicą... ( ͡° ʖ̯ ͡°) W przypadku FE jest dobrze.

@Variv: Jak widać NVIDIA jednak jak chce to potrafi nie dość, że zrobić dobrą kartę to i sensownie ją wycenić. Pytanie czy taki był plan od początku czy to
ak widać NVIDIA jednak jak chce to potrafi nie dość, że zrobić dobrą kartę to i sensownie ją wycenić. Pytanie czy taki był plan od początku czy to efekt "ciepło" przyjętych, wyższych modeli.


@PurePC_pl: A może po prostu inwestorzy ich postraszyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PurePC_pl Chyba im po prostu dobrze architektura wyszła i mają jak ciąć te klastry krzemu i robić modele kart. Szanuję tym bardzie, że ścigają się sami że sobą. Chyba chcą mocno przejąć i się okopac na pcmasterrace. Co przy fakcie, że przegrali konsole na długie lata jest rozsądnym krokiem. Jeśli będzie dostępność to rtx 2060 stanie się tak popularny jak wcześniej maxwellowa 970.
@PurePC_pl: Zobaczymy, jak będzie tak jak mówicie i dobre nierefy będą za 1600 zł to już w ogóle zakup 2070 traci sens.


@TomdeX 2070 to pamięć. Po pierwsze jest jej więcej. Po drogie zwróć uwagę na przepustowość pamięci. Jest znacznie wyższa. W niektórych zastosowaniach moze być to kluczowe. Choć dla większości graczy faktycznie rtx 2060 wydaje się bardziej opłacalnym wyborem.