Wpis z mikrobloga

@Crodin rozmawiałam z dziewczyną która jest po kursie i zajmuje się smarowaniem nart. Twierdzi że zawsze i tak lepiej serwisować przed. Nawet z tego względu że nie wiadomo jak narty były traktowane w sklepie i jakiej jakości jest smar. Więcej nie powiem bo nie wiem. Mnie nie namawiała na usługi bo nart nigdy na nogach nie miałam i chyba nie będę :D
@LojalnaLoja: Zawsze się serwisuje przed rozpoczęciem sezonu to normalne ale jak ma już nalot to po zakończonym sezonie może oddać żeby dobrze zakonserwować do następnego sezonu.
@LojalnaLoja: > Are Fischer skis ready for use when I buy them?

ALPINE: Yes, you can use them straight away. The edges are ground to approx. 0.8 degrees on the base and 3 degrees on the side.

NORDIC: In general yes, you can use them straight away. Exception: the top models of Fischer’s Race Line are supplied „Prewaxed“ for protection against dirt and oxidation. Before the skis are used for the
@LojalnaLoja: Wosk, wazelina :D na sanki można iść gdy już się człowiek na nartach wyjeździ. Kurs nauki na nartach 1h kosztuje około 80zł... a zabawa przednia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TechQ: mam stare sanki na których jeździła jeszcze moja mama. Smarowałam świecą płozy kiedyś.
Póki co koszta związane z zakupem sprzętu i wjazdem na narty mnie przerastają. Może jak finanse pozwolą to się wybiorę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Crodin: jeśli pojawił sie biały nalot to trzeba posmarować na gorąco.
Jeśli masz stare żelazko to spokojnie ogarniesz to samemu :) ja smaruje co ok 10h jazdy i na koniec sezonu zalewam gruba warstwą smaru.