Wpis z mikrobloga

@support: @PajonkMondry: Generalnie produkty japońskich firm. Zegarki, sprzęt foto. Akihabara niestety już się kończy. Teraz tam królują otaku i bary z przebierańcami.
Ale nawet jeśli się kupi w Yodobashi czy Bic Camera, można dostać zniżkę, odzyskać podatek i wyjdzie ze 20% taniej niż w Europie.
  • Odpowiedz
@PajonkMondry: sprzęt Apple jest "super tani", a do tego masz zakup tax free jeśli jesteś turystą. Tak samo kamery i optyka.
Ogólnie myślę, że dzięki opcji tax free przynajmniej 8% do przodu będziesz w przypadku elektroniki, jednak minus jest taki, że w większości przypadków dostaniesz tylko rok gwarancji.

EDIT:
A do do kimono - zestaw składa się z shitagi (bielizna), juban (tkanina zakładana na bieliznę), kimono, haori, obi, haori himo, butów
  • Odpowiedz
@PRomanowski: Z tym kimono to zamierzam kupić dla żony, cena nie gra roli, odnośnie Yukaty to planuje je zakupić dodatkowo oprócz Kimona, tym bardziej że przydadzą się w różne święta

I dziękuję za informacje o wrażliwości Kimono, - o tym nie miałem zielonego pojęcia, doczytam w internecie co i jak
  • Odpowiedz
@PajonkMondry: nie ma sprawy - jak coś to pytaj. Moja „rodzina” ma wiele kimono więc zawsze mogę się dowiedzieć szczegółów.

Jeśli cena nie gra roli to najlepiej ogarnąć jakiś sklep który uszyje kimono na Twoją żonę, to normalna praktyka przy dobrej jakości kimono, pytanie tylko czy zdążą - nie wiem ile będziesz w Tokio.

W każdym razie jak pójdziesz do dobrego sklepu z kimono to zmierzą Twoją żonę i dobiorą odpowiedni
  • Odpowiedz