Wpis z mikrobloga

#office #excel #programowanie #vba

Mirki, czy jest ktoś w stanie mi pomóc z makrem vba w excelu?
Potrzebuję napisać kod (lub w jakiś inny sposób to rozwiązać), który, gdy w danej kolumnie (jednej) wystąpi wartość między 1 a 5 (n>1 i n<5), skopiuje cały wiersz tak, aby razem było tyle wierszy ile wynosi wartość w kolumnie. Czyli jeżeli w kolumnie pojawi się wartość 2, makro kopiuje cały wiersz w którym wystąpiła dwójka jeden raz (więc razem mamy dwa wiersze). Kopiowanie może się odbyć na koniec tabeli lub zaraz za kopiowanym wierszem.
Nie wiem czy dobrze opisałem swój problem ale z racji tego, że moja znajomość excela jest raczej podstawowa, nie potrafię tego ogarnąć.
  • 7
@brak_nicku sprawa wygląda tak, że dane do tabeli, która ma obsługiwać to makro będą pobierane z dokumentu. Nie wiem jak to makro obsługiwać ale wydaje mi się, że byłoby przypisane do przycisku. Dane do tabeli są automatycznie wprowadzane z innego dokumentu (to już sobie ogarnąłem) i po sprawdzeniu poprawności danych włączaloby się makro, które wykonywałoby tę czynności, które opisałem
@brak_nicku o to mi właśnie chodziło! Uwierz, że szukałem w Googlach ale widocznie źle formułowałem pytanie. Dzięki wielkie za pomoc (wyszukanie), jak tylko wprowadzę to do swojego arkusza i dam znać czy działa ;D
@brak_nicku powiem więcej, problem opisany w drugim linku dokładnie odpowiada mojemu zapotrzebowaniu. Nie wiem czemu się na to nie natknąłem gdy szukałem pomocy z moim tematem. Dzięki jeszcze raz ;D
@CoNaObiad: wszystkie 3 strony na pierwszy rzut oka opisują dokładnie ten sam problem. Wygląda na to, że jest tam kilka różnych rozwiązań, więc powinno się udać. Te z pierwszego linku nie wygląda na zbytnio zoptymalizowane, ale to może być problematyczne, tylko przy dużej ilości danych.