Wpis z mikrobloga

Mirunie z #elektronika #pcmasterrace krótka piłka -
czy dość częste #!$%@? korków w mieszkaniu może uszkodzić mój komputer? Mam stacjonarke podpiętą do listwy. W mieszkaniu jest przemęczona instalacja elektryczna i po prostu co jakiś czas potrafi #!$%@?ć korki przy samym włączonym komputerze (pralka + piekarnik to wyjebujący korek po 4 sekundach). Ostatnio aż zacząłem martwić się o sprzęt :x .
  • 5
@cl_master: no nie jest to bez znaczenia - każdy elektroniczny sprzęt znosi najgorzej moment włączania i wyłączania, bo to moment, gdy pojawić się mogą stany "nieustalone" czy też "nieprzewidziane" przez projektantów. Zainwestuj parę groszy w jakiś UPS, żeby podtrzymał przez czas, który potrzebujesz, aby podnieść bezpiecznik. No i jeszcze jedno - ciągłe wywalanie bezpieczników nadprądowych też nie pozostaje dla nich bez znaczenia - prędzej, czy później usmażą się styki, pół biedy
@magmac: @slavoy: Okej. Ten UPS jest fajnym pomysłem, nie wiedziałem że są takie bajery.
Sam zasilacz mam na szczęście najlepszej klasy, ciągle na gwarancji przez najbliższe 2 lata więc w razie spalenia zasilacza też nie będzie za dużo kłopotów. Gorzej jak komp #!$%@? się w trakcie sesji.

UPS to raczej duży wydatek?
@cl_master: tego, co stanie się z resztą elektroniki, nawet jeśli masz najlepszy zasilacz to nie wiesz. Może to w pewien sposób minimalizować ryzyko, ale się go nie pozbędziesz. Czy UPS jest drogi? Są drogie i tanie - w zależności od parametrów, czasu załączenia, długości podtrzymania, pojemności akumulatorów etc. Nie potrzebujesz najdroższego - a cen poszukaj w internecie.