Wpis z mikrobloga

Tuż przed świętami na parkingu supermarketu babka przywaliła mi drzwiami w samochód. Zrobiłą głęboką zadrę i małe wgniecenie. Broniła się że "silny podmuch wiatru otworzył drzwi" co zapisane jest w oświadczeniu. Faktycznie coś tam mogło zawiać ale bez przesady. Drzwi w jej suzuki swift mają dużą powierzchnię i bardzo lekko jej chodziły, tak że jednym palcem można je otwierać i zamykać.

Skonsultowałem się z mechanikiem i chce się dzisiaj odezwać do babki w celu załatwienia sprawy polubownie bez OC, ale rozpatrywałem załątwienie szkody przez PZU.

Przeczytałem dzisiaj, że w takich sytuacjach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, bo niby to jakiś czynnik zewnętrzny czy nie pełna wina sprawcy.

Czy wiecie jak to jest w takich sytuacjach?

#ubezpieczenie #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #samochody @mfind @rankomat
  • 17
  • Odpowiedz
@Assistant_to_the_Regional_Manager: > OC w PZU to gorzej trafić nie mogłeś

Ja akurat mam zupełnie odwrotne zdanie. Rok temu dogadałem się z nimi przez samo nagranie z kamerki plus wniosek z policji. Komunikacją ze sprawcą się sami zajeli. Co najciekawsze dali mi mercedesa e-klasę jako auto zastępcze za moje 23 letnie bmw serii 3. :)

Ofc tamta sytuacja była zgoła inna.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Jeśli szkodę wyrządził właściciel bądź kierowca, to powinni bez problemu wypłacić. Natomiast jeśli zrobił, to pasażer pojazdu, to już sprawa bardziej skomplikowana. Odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkody wyrządzone przez pasażera pojazdu jest tylko wtedy, gdy pasażer jest jednocześnie właścicielem/współw. auta albo jest osobą za którą właściciel ponosi odpowiedzialność cywilną na podst. art. 427 Kodeksu Cywilnego.
  • Odpowiedz
@mfind: Na szczęście właściciel i kierowca :) Doradca z ASO poinformował mnie że miał taki przypadek miesiąc temu i nie było problemu.
  • Odpowiedz
@Neoplan: Weź przeczytaj ten wątek od początku bo coś pomieszałeś.

Po pierwsze nie durne wgniecie tylko zupełnie inna sytuacja. Po drugie auto dostałem dużo lepsze niż miałem, wiec dlaczego cię to dziwi?
  • Odpowiedz
  • 1
@Neoplan oczywiście że mają. Poszukać trzeba tylko. W każdym razie można spokojnie wybrać coś lepszego jak chwilę usiąść. Mi za e38 dali na ten przykład nowa 7er. Za forestera dostałem macana
  • Odpowiedz
@bigger: Mam nadzieję, że nie będę musiał w najbliższym czasie. ;)
Tzn. wiesz. Za outbacka mi proponowali A6 na wypasie, w sumie może fajnie by było pojeździc, ale co z tego jak ja potrzebowałem też polną drogą przejechać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Neoplan było wziąć coś z innej wypożyczalni. X5,q5,q3.... merce różne mają na przykład w sixt. Z pocalowaniem w rękę pod dom o każdej porze dnia i nocy
  • Odpowiedz
@bigger: A to tak można sobie wybierać? Ze mną skontaktowała się wypożyczalnia umówiona przez agenta PZU. Nie pyskowałem że wolę bmw 5 i chce skorzystać z usług innej wypożyczalni, bo i tak skakałem z radości
  • Odpowiedz