Wpis z mikrobloga

W filmie bardzo często pojawiają się jakieś ukryte motywy, przesłania. Wydaje się na pierwszy rzut oka to nie widoczne. Czasem, albo nawet często mam problem z odczytaniem tego wszystkiego.
Chciałbym to wszystko poprawić, lepiej rozumieć film i kino.
Jak to mogę poprawić?

#film #filmy #kino
  • 9
@Peterov: Zależy o czym piszesz. Chcesz rozumieć język filmu czy przekaz poszczególnych tytułów? Pierwszy jest prostszy - albo poczytaj jakąś fachową lekturę, albo oglądaj ambitniejsze filmy i czytaj ich opracowania. Drugi jest trudniejszy i wymaga wiedzy. A jakiej to zależy od poszczególnych filmów.
Masz jakiś przykład?
@Peterov: ale też uważaj, bo większość kanałów na jutub to jakieś brednie konsumentów multipleksów:) Większa szansa na pożądne zrozumienie filmu jest w książkach i w profesjonalnych mediach albo na wykładach jeśli mieszkasz w większym mieście to sprawdź czy gdzieś nie wykładają filmoznastwa, ja kiedyś chodziłem po partyzancku na wykłady prof. Hendrykowskiej:)

@Polanin: a poleć jakieś kanały, bo ja przeglądałem trochę i ciężko znaleźć coś dobrego.
@inhibitormonoaminooksydazy: Nie jestem ekspertem i zerkam sobie od czasu do czasu, ale chyba warto zacząć na przykład od „na gałęzi” i „every frame a painting”. Znajdziesz oba na youtubie. Możesz tez spytać wprost na tagach kino, film itp. o propozycje kanałów. Na pewno dostaniesz więcej ciekawszych propozycji.