Wpis z mikrobloga

O widzę konserwy mają nowego idola w postaci prezydenta Brazylii który gardzi wolnością człowieka i wolnością gospodarczą.

Dla was już nie ma ratunku. Dla was spełnieniem marzeń by był kraj pełen nacjonalizmu i nienawiści względem innych, kraj trzymany pod rządowym butem jeśli chodzi o gospodarkę i kraj w którym moglibyście klęknąć przed społeczną dyktaturą kościoła.

#bekazprawakow #neuropa #polska #swiat #4konserwy #polityka
  • 31
  • Odpowiedz
  • 103
@Burbazur różnica jest taka że ja błąd zrobiłem nieświadomie szybko pisząc i na przyszłość wyciągnę z tego wnioski a Ty? Ty do końca życia zostaniesz konserwą która skończy na śmietniku historii wytykana palcami przez ludzi którzy nie będą w stanie pojąć jak ktoś tak oderwany od rzeczywistości mógł funkcjonować w społeczeństwie.
  • Odpowiedz
  • 6
@alphabeta oczywiście że tak będzie.

Co to miało być jeszcze?

Zombie, roboty przejmujące świat, sztuczna inteligencja niszcząca planetę. To że ktoś w filmie ma wizję świata to nie znaczy że się ona sprawdzi. Są filmy w których światem rządzą korporacje i na ten moment bardziej pewne wydaje mi się koniec Ziemii z naszych rąk niż to że nagle komputer ala Matrix będzie mówił ludziom jak ma żyć.
  • Odpowiedz
  • 9
@Burbazur w USA już drugiego takiego błędu nie zrobią i możesz sobie to zapisać i mnie zawołać przy kolejnych wyborach.

Co do innych krajów nie jestem pewien bo w większości obywatele tam to idioci i wystarczy im byle populistyczna narracja by wygrać wybory, mam na myśli Polskę, Węgry, Brazylię - elita światowego potencjału.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: zapamiętuję takich dzbanow jak ty więc możesz na mnie liczyć że przypomnę ci się po tych twoich "wygranych" wyborach. Ale wątpię żebyś dotrwał bo nie jednego takiego natrętnego lewego dzbana wykop już nosił ale gdzieś się rozmyli.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD:

wolnością gospodarczą.


Masz na myśli gościa, który przeszedł przez całą kampanię wyborczą z Paulo Guedesem jako doradcą ekonomicznym i planuje uczynić go, cytuję, super-ministrem? Śmiem twierdzić, że możesz się w tym punkcie nieco rozjeżdżać z rzeczywistością
  • Odpowiedz
  • 9
@Czesiowcy ten sam gość który:

Pierwszy dekret dotyczący wyznaczania terenów należnych rdzennym ludom oraz Quilombolas. Do tej pory wnioskami o uznanie konkretnych ziem za należące do tych społeczności zajmowała się FUNAI – agencja do spraw ludów rdzennych, w strukturze Ministerstwa Sprawiedliwości. Dekret Bolsonaro przenosi rozpatrywanie tych spraw z wyspecjalizowanej komórki do Ministerstwa Rolnictwa. Kto stoi w nowym rządzie na jego czele? Tereza Cristina, przedstawicielka potężnego biznesu rolniczego, który najchętniej w ogóle
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Co więcej, jeśli okaże się, że naruszane jest w tym czyjekolwiek prawo własności, chętnie się z Tobą zgodzę. Jeśli chcesz mu zarzucić działania przeciwko ekologii - też spoko. Ograniczanie wolności osobistej albo wolności słowa - jeśli nastąpi - też spoko i też naganne. Ale co to ma wszystko wspólnego z wolnością gospodarczą? Jego doradca, autor programu ekonomicznego i minister ekonomii to monetarysta wykształcony przez Miltona Friedmana, bardziej w stronę
  • Odpowiedz