Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak to jest z prawamy telewizyjnymi. Kupiłem NC+ żeby oglądać mecze Wisły. Tych NC+ nie jest mi w stanie dostarczyć więc prawdopodobnie mam prawo do odstąpienia od umowy. Czyli koniec końców pewnikiem Wisła zamiast dostać jakieś profity z tytułu transmisji może się spodziewać pozwu od NC+ i kolejnych milionowych długów.
#wislakrakow
  • 17
  • Odpowiedz
@brzydki_zly_szczery: Nie mam NC+, głośno się zastanawiam. Nie chodzi o Wisłę ale o to, że podawali że pokażą określona liczbę meczów czy de facto wprowadzili w błąd. W Play była identyczna sytuacja przecież i tam normalnie mogłeś wypowiedzieć.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Dlatego jestem ciekaw, chociażby o cały sztab ludzi, realizacji dźwięku,obrazu, komentatorzy, prezenterzy. Z racji działań klubu oni też nie będą mieć pracy, NC+ musi jakoś zapełnić czas antenowy. Więc zamiast pieniędzy wisła moze dostać od NC+ pozew. Gorzej, że te hipotetyczne pieniadze które miala otrzymać były chyba już wydane na licencje:))
  • Odpowiedz
@lewaq3000: Tak a ukoik stwierdził:

Sad Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał wyrok, w którym uznał za niedozwolone postanowienie umowne zapis, uniemożliwiający abonentowi rozwiązanie umowy z uwagi na zmianę oferty programowej przez operatora telewizji cyfrowej i zakazał jego stosowania.

Również w opinii UOKiK, pakiet programów telewizyjnych oferowany przez danego operatora stanowi jeden z podstawowych czynników branych przez konsumenta pod uwagę przy wyborze danej oferty. Z tego względu wycofanie przez operatora określonego programu
  • Odpowiedz
@kierownik_internetu: komentatorzy i reporterzy maja z reguły umowy ryczałtowe, wiec nie stracą pieniędzy, po prostu będą mieli wolne. Obsługa techniczna, realizacja i cały sztab ludzi z tym związany (operatorzy kamer, realizatorzy wizji, dźwięku, technicy kamer, montażysta, powtorkowcy, poziomisci, inżynierowie wizji i dzwięku, kierowcy, wydawca, kierownik produkcji, kierownik planu) maja w takim wypadku wolne i pieniędzy nie dostaną. NC+ na pewno nie będzie skarżył Wisły Kraków, bo ona nie sprzedała praw do
  • Odpowiedz
@kierownik_internetu: a gwarantuje Ci, ze prawa do rozwiązania umowy nie będziesz miał. Kanały zostaną jak były - bo brak Wisły Kraków nie zlikwiduje żadnego, tak jak do tej pory będziesz mógł oglądać CAŁA EKSTRAKLASĘ - wszystkie mecze. Pamiętaj tez, ze dwa z meczy - piątek 18:00 i poniedziałek - 18:00 nie idą na żywo, wiec tu jest tez pole do działania dla NC+, z tym, ze wymagana jest zmiana umowy z
  • Odpowiedz
@magmac: O widzisz takiej odpowiedzi potrzebowałem wyjaśnione szczegółowo i przystępnie. Czy Wisła będzie grac się dopiero okaże na ten moment na pewno nie mają gdzie grać a i bez licencji nie mogą kontynuować przygody w ekstraklasie. Ja wcale się nie zdziwię jak na mocy tej umowy po angielsku którą podpisała Pani Prezes nie będzie kolejnych smaczków w tej historii. Do końca tygodnia będzie wiadomo więcej.
  • Odpowiedz