Wpis z mikrobloga

Trafny komentarz na steamie do #oxygennotincluded :D

Kupiłam już dawno, ale gram dopiero od kilku dni, 18 godzin na razie mam. Dacie jakieś dobre rady na początek? Na przykład widziałam na jakimś filmiku, że chloru można używać do odkażania, ale chyba minie dużo czasu zanim w ogóle dojdę do tego etapu. Na razie próbuję ogarnąć wszystkie instalacje sanitarne, żeby działały jak powinny.

wołam @Aura_ ;)
hipotrofia - Trafny komentarz na steamie do #oxygennotincluded :D 

Kupiłam już daw...

źródło: comment_sOvydErOXJqnUmvpb8c6TYbxgb4x6wZs.jpg

Pobierz
  • 18
@hipotrofia:

Jakie narzędzie może oczyszczać ziemię?


Kompostownik. Odkrywasz go w jednym z pierwszych badań.

Jeśli chodzi o chlor. Naucz się budować śluzę wodną (dziura w ziemi zalana wodą, przez którą mogą przechodzić dupki). Dzięki takiej instalacji gazy nie będą się mieszać.
@piotre-gie:
kurcze, teraz się strasznie namęczyłam z przeciążeniami na obwodach elektrycznych. Zrobiłam dwa generatory z osobnymi obwodami i na każdym transformator i jest chwilowo git, ale tak naprawdę nie miałam pojęcia co robię xD te prądy to jest czarna magia dla mnie ( _)
@stiepanov:
@piotre-gie: pewnie tak, ale nie lubię zostawiać czegoś ze świadomością że chwila nieuwagi i coś się, za przeproszeniem, spieprzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego preferuję filtr, który ustawię i działa póki jest prąd.
@hipotrofia: w poradnikach na steam masz wzory pomieszczeń, w tym do wytwarzania tlenu bodajże z wody, teraz nie pamiętam i nie mam możliwości sprawdzić, ale zajrzyj tam bo warto. Lepsze kable z większą przepustowością później są do odkrycia.
@hipotrofia: nie zdarzyło mi się aby zabrakło wody, później są zielone zbiorniki brudnej wody do oczyszczenia, tak szybko ona nie schodzi. A dam ci jeszcze radę, bo ja kupę razy przez to zaczynałem od nowa - nie dawaj awansów za szybko, jeśli ludki nie mają wystarczająco morale na nową pozycję to będzie im rósł stres.
@hipotrofia: nie spiesz sie, nie przyspieszaj czasu, nawet w nocy, spedz ten czas na planowaniu i przemysleniach. Skrzynie z jedzeniem trzymaj na dnie bazy w dolku 5x3 z drabina, CO2 zatrzyma gnicie. Ogarnij kazdemu lozko. Elektroliza dostarczy ci tlenu, wodor oddzielaj grawitacyjnie i przepalaj na prad, z czasem zbuduj logike zeby zasysalo wodor gdy czujnik go wykryje 2 kratki nizej, a agregat palil jak brakuje pradu w baterii. Zbieraj whizzworty (te
@hipotrofia: prad z wodoru wymaga dosyc stabilnych ilosci wkladu do pieca, ja tego juz nie pamietam, ale sprawdz na necie czy wymaga preparowanej wielkosci pakietow czy przyjmie pelny, i zawsze wysylaj tylko full pakiety, wtedy wspolczynnik uzycia pompy do zdobytego pradu wychodzi lepiej.