Wpis z mikrobloga

@tomek7322: Te buce robiłem przed świętami, początkowo strasznie ostrożnie jechałem, ale ostatnia sztuka była "przyśpieszona" bo musiały już jechać do pieca. Jutro jak będę w pracy to sprawdzę w programie i dam Ci znać dokładne parametry na jakich szła ostatnia sztuka, ale szału nie było by kiepski wytaczak który był dość długo wyciągnięty i drgał. Maszyna też do najlepszych i mocnych nie należy, ale jechałem po 2mm na stronę(4 ze średnicy)
@tomek7322: Czy ja wiem, bardziej się bałem pod koniec kiedy średnica otworu była spora wtedy też był największy opór. No i nóż napierał blisko krawędzi elementu(daleko od osi) wtedy chyba jest największe prawdopodobieństwo wyrwania takiego elementu - przynajmniej tak mi się wydaje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PossessedPriest: hm przy stałej prędkości skrawania wartości oporu chyba raczej powinny być podobne. No chyba, że na tyle szybko narzędzie się zużywało. Bardziej bym się bał przy mniejszej średnicy - większych obrotach - siła odśrodkowa większa i tu bym się bał, że sfrunie. Ja pierwsze dwie sztuki to bym z lekkim strachem, zza maszyny cały cykl oglądał ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@tomek7322: W sumie z tą stałą prędkością skrawania to było różnie - trochę kręciłem obrotami/posuwem podczas pracy. Pierwsze sztuki właśnie obserwowałem z bliska czy wszystko idzie tak jak powinno - kolejne to już tak z boku stałem i gapiłem się w telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy pierwszych sztukach dałem zbyt małe parametry i wytaczak wpadał w drgania, ale jak dostał większego oporu to przestał skakać (