Wpis z mikrobloga

#pytanie #telefony

Jakie są zalety a akie wady posiadania telefonu w abonamencie? Od zawsze mam na kartę i jestem przezadowolony - umiarkowanie dzwonię, trochę SMSuję i to mi wystarcza, a teraz siedzę na taryfie pokontraktowej i nie mam stresa, że zapomnę doładować na czas, a jak zapomnę to mam gdzieś 3 miesiące czasu aby mi numeru nie usunęli. Także co takiego daje ten abonament?
  • 8
  • Odpowiedz
Zapytałem o zalety posiadania typowego abonamentu kiedyś pewną osobę postawioną wyżej w jednej z większych sieci.
"Zaletą jest to, że klient nie musi pamiętać o doładowywaniu telefonu"
Do dziś tego nie rozumiem, czemu ludzie płacą prawie dwukrotnie więcej związując się najczęściej aż na dwa lata...
  • Odpowiedz
@jezus_cameltoe: Telefon w abonamencie zawsze wychodzi drożej niż jakbyś kupił w sklepie. Jeśli chcesz kupić telefon a nie walić od razu za niego całej kasy to weź go w raty 0% przez internet. Co do posiadania numeru w abonamencie to inna sprawa. Kiedyś miało to sens bo mieli lepsze oferty od tych na kartę. Obecnie nie ma to sensu dla osoby prywatnej bo oferty na kartę są o wiele lepsze i
  • Odpowiedz
@karol_er: @kRz222: głównym celem zapytania było zorientowanie się czy warto przejść na abonament aby w jakiejś ofercie dostać taniej tableta. Przeanalizowałem przy okazji parę ofert i już bez liczenia wyszło mi, że to w ciul drożej i sprzęt też nieciekawy proponują. Zatem taniej będzie wybulić jednorazowo nawet 1500 zł i mieć dobry sprzęt.
  • Odpowiedz
Do dziś tego nie rozumiem, czemu ludzie płacą prawie dwukrotnie więcej związując się najczęściej aż na dwa lata...


@karol_er: dlaczego dwukrotnie? skąd takie bzdury bierzesz?
ja mam 5 telefonów w abo i za pełny pakiet + internet 10GB płace w sumie 120 zł
  • Odpowiedz
@kRz222: Nie do końca z Tobą się zgodzę. Wszystko zależy od abonamentu. Obecnie za 3 nr place 85 zł - rozmowy, sms, mms bez limitu i po 5G netu.
Płacę 85 bo na jeden nr był brany telefon. Abonament droższy o 10 zł a telefon dwa lata temu kosztowal ponad 500 zł. 10 x 24 miesiące to już wiesz za ile "kupiłem" telefon.
Nie zmienia to faktu, że obecnie (a chodziłem
  • Odpowiedz