Wpis z mikrobloga

Potrzebuję za i przeciw dla tych dwóch laptoków. To ma być moja druga maszyna. Czasami będę pewnie na niej kodował... a dodam #programista15k

Czy ktoś ma xps'a i potwierdzi to co widziałem na jednym z filmów na YT, że klawiatura się lekko ugina podczas pisania? Bo w takim MBP to ani drgnie.

#pcmasterrace #apple #macbook #dell #it #laptopy

Którego wziąć?

  • Macbook pro 13 2017 41.1% (39)
  • Dell XPS 13 9370 31.6% (30)
  • Goń się na drzewo 27.4% (26)

Oddanych głosów: 95

  • 22
  • Odpowiedz
Póki co, ja widzę to tak:

MBP + full aluminium, touchpad, ecosystem
MBP - IMO ograniczający MacOS, częste problemy z klawiaturą

XPS + możliwość instalacji linuxa, nowszy procesor
XPS - body wydaje się mniej solidne (wolę full aluminium)
  • Odpowiedz
@dokad_idziesz: Ja używałem przez 15 lat Linuksa na desktopie i broniłem się przed makiem. W końcu kupiłem i jestem zachwycony. Z osób, które znam to jak ktoś kupił maka to nie zamienia na nic innego. Tylko jeden znajomy zrezygnował i wrócił do linuksa.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Ja już niemal 20 lat. Chyba nie ma dystrybucji jakiej bym nie miał zainstalowanej. Zawsze wracałem do linuxa, nawet w czasach gdy połowa rzeczy na nim nie działała. Znam go i czuję że mam nad nim kontrolę. Nawet takie nieistotne dla większości aspekty jak zmiana motywu bywa ważna raz na pół roku ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@dokad_idziesz: Nie ugina ale jest twarda, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do takich klawiatur to może być to męczące po jakimś czasie. Z drugiej strony ta klawiatura w macbooku też jest specyficzna.

Szczerze mówiąc to nie wiem co brać, oba produkty na pewno premium i górna półka
  • Odpowiedz
@dokad_idziesz: artykuł mówi o tych z chipem T2, napisałeś że chcesz wersje 2017, która jeszcze go nie ma więc i linuksa zainstalujesz ;)
a w czym Cię mac os ogranicza? problemy z klawiaturą, ja nie natrafiłem na żadne, (w razie czego jest program wymiany)
  • Odpowiedz
@dokad_idziesz: #!$%@? #!$%@? #!$%@?ć apple, ile można im wybaczać ich krętackie zagrania? A to, że macOS jest wygodniejszy od linuxa czy windowsa to mit, zwykle piszą to ludzie, którzy kupili maca po użytkowaniu jakiegoś sprzętu od wielu lat i siłą rzeczy nowy laptop za kilka tysięcy będzie robił na nich wrażenie. No chyba, że lecisz na sztucznie pompowany prestiż i logo, to bierz tego maccucka.
  • Odpowiedz
@dokad_idziesz: miałem XPSa 15 i przeszedłem na Macbooka po tym jak mi padła matryca :)
Do programowania (nie w C#) macOS powinien być wygodniejszy. W dellu denerwowały mnie takie niedoróbki jak np. trzaski w głośnikach podczas zwiększania głośności na klawiaturze(może w najnowszym modelu to w końcu naprawili) lub fatalne położenie kamery. Touchpad: MBP > XPS
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LubieKiedy: ograniczenia wypływające z faktu, że jest to bądź co bądź zamknięty system. W linuxie zrobię wszystko, a tutaj się boję, że spotkam się ze ścianą w jakimś momencie. Możliwe że nie mam kompletnie racji.
  • Odpowiedz
Gdyby to kogoś interesowało wziąłem XPS'a. Póki co nie mam do czego się przyczepić. Może tylko do tego, że ramki są tak wąskie, że przy otwieraniu klapki zostawiam odciski na ekranie.
  • Odpowiedz