Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebna opinia!

Wraz z różowa szukamy wakacji na nadchodzacy 2019 rok i zastanawiamy sie nad cyprem jako ze oferty są kuszące, i tutaj moje pytanie - jako że sytuacja w Turcji, Egipcie,i Syrii jest jaka jest zastanawiamy sie czy jest tam bezpiecznie i rozsądnie jechać? Z tego co widze nawet MSZ wydalo ostrzeżenie ostatnio zeby tam uważać... więc?

#podroze #cypr #wakacje #pytanie
  • 11
@Etemerion: z tego co kojarzę to MSZ wydało komunikat żeby uważać na Cyprze Północnym należącym do Turcji.
Reszta Cypru jest cywilizowana i jeśli lubisz taki klimat to jest cudowna. Nawet spora polonia mieszka na Cyprze.
Pafos, Aya Napa, Limassol, Larnaka to fajne rejony. Polecam wypożyczyć samochód i pojeździć po wyspie. Nie wyjeżdżaj na Cypr Północny bo często samochody z ubezpieczalni nie mają ubezpieczenia na tą część.
@Etemerion: wszystko tak jak mirki wyżej pisały, ale dodam, że jakbyś był w starej części Nikozji, to na głównej turystycznej ulicy - Lidras, jest piesze przejście graniczne. Podchodzisz, pokazujesz choćby dowód osobisty i puszczają dalej. Można przejść się na spacer i zobaczyć kawałek północnej części. Jakbyś był, to polecam zajazd Buyuk Han (35.176252,33.362597) - kilka sklepów z pamiątkami i dość tania restauracja.

Byłem też na północnej części w Kirenii i widoki
Dzieki wielkie wszystkim za opinie, zaraz wezmiemy się za sprawdzanie ofert a szczególne za sprawdzenie gdzie znajdują sie dane hotele ʕʔ

Cieszy mnie fakt że tak pozytywnie sie wypowiadacie, szczególnie że ten komunikat na MSZ mnie w pierwszym momencie mocno zniesmaczył
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JuneJohn: moze glupie pytanie, ale da sie tam wypożyczyć auto z fotelikiem dla dziecka? :) lece w czerwcu z rocznym dzieckiem i wlasnie planowalem wypozyczyc auto