Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić pokój multimedialny w którym będzie stół przeznaczony na #grybezpradu oraz #projektor do wspólnego oglądania filmów/sportu. I tutaj pojawia się potrzeba zasięgnięcia języka. Jaki projektor wybrać? Zastanawiałem się kiedyś nad jednym z epsonów, ale jest tutaj tylu fanów #aliexpress , że może oni coś doradzą.
Budżet około 3000/3500 zł
Jakość obrazu full HD (4k chyba jeszcze za drogie i mało na to stuffu)
Przewidywana szerokość ekranu to około 230 cm
Ekran będzie wysuwany z sufitu
Rzutnik będzie podwieszony pod sufitem w odległości około 4 metrów
Zależałoby mi na możliwości bezprzewodowego przesyłu obrazu z komputera do rzutnika. Wiem, że jeszcze rok temu ta opcja zwiększała wartość rzutnika prawie dwukrotnie, ale może pokazało się coś nowego wartego uwagi.

  • 10
@radziej: Patrz po optomach, i za dwa koła kupisz coś fullhd, na chińczyki bym nie patrzył nawet.
Obraz jednak lepiej kablem przesłać, hdmi schować w listwie przypodłogowej i puścić do góry do projektora, prąd i tak musisz mu tam dać. Jak się uprzesz to obraz możesz chromcastem przesłać ale czy nie będzie opóźnień to nie wiem.
@ElCidX: prąd już przy robieniu podwieszanego sufitu poszedł górą, ale jak to zwykle u mnie bywa o czymś zapomniałem. Był to kabel hdmi (°°
@nowiutki: nie preferuję żadnej firmy, bo się na tym nie znam. Przeglądałem wstępnie i jakoś mi się rzucił chyba właśnie któryś z nich w oczy. Technologia mnie nie interesuje (wiem, że pewnie wychodzę na ignoranta), zależy mi na fajnym obrazie. Właściwie zacząłem przeglądać projektory 4k i ku mojemu zdziwieniu w tym roku powychodziło dużo tańszych propozycji. Teraz przetrawiam Benq TK800 i Optomę UHD300X
Przewidywana szerokość ekranu to około 230 cm

Ekran będzie wysuwany z sufitu

Rzutnik będzie podwieszony pod sufitem w odległości około 4 metrów


@radziej: Musisz dokładnie przeliczyć projektor który wybierzesz, bo to mały ekranik, a w projektorach jest tendencja do szerokiego kąta obiektywu i może zabraknąć regulacji zoomu.

Po 2 nie wiem czy na tych trochę ponad 100" będzie widoczna różnica pomiędzy 1080 a 4k, większość kin ma projektory... 2k (2560x1440)

3.