Wpis z mikrobloga

Halko, mam pytanko do racjonalnych Mirków!
Wybieram zaraz studia, jest jeden problem- kierunki które mnie interesują są trochę #!$%@? warte i nie znajdę po nich roboty (Filmoznawstwo, psychologia) do wyboru jeszcze administracja/prawo, wiem że dam sobie radę, ale będzie mnie to w opór nudziło i w ogóle mnie to nie interesuje.
#studbaza #kiciochpyta

Co byście wybrali?

  • Psychologia 26.2% (17)
  • Filmoznawstwo i nowe media 29.2% (19)
  • Administracja / Prawo 44.6% (29)

Oddanych głosów: 65

  • 29
  • Odpowiedz
to co polecasz (zdaję humanistyczne przedmioty na maturze, więc jakieś programowanie odpada XD)


@MonikPierszyDrugiTrzeci: Polecam coś, co daje Ci ewentualny start za granicą i w czym nie ma pierdyliona absolwentów z którymi będziesz konkurować o robotę za minimalną.
  • Odpowiedz
@MonikPierszyDrugiTrzeci: jak nie masz rodziny w prawie badz nie potrafisz dobrze rozpychac sie lokciami to ten kierunek nie jest dla Ciebie. Administracja moim zdaniem tez jest kiepska, byl na to boom przez ostatnie lata i do urzedow ciezko sie dostac (trzeba znajomosci), a pensja po tym nie jest jakas dobra... W zasadzie wszystko zalezy jak zaradna zyciowo jestes, po kazdym z tych kierunkow ogarniesz dobre zycie o ile jestes 'obrotna'.
  • Odpowiedz
@MonikPierszyDrugiTrzeci: akurat administracja i prawo nie daje ci żadnej dobrej pracy xD chyba że jesteś mega ogarnięta i chcesz #!$%@?ć non stop, to idź na prawo, ale jak się tym nie jarasz, to nie masz szans na tym kierunku.
Tak szczerze to polecam bardziej psychologię albo socjologię - tam idź w biznesowe odłamy i powinno być spoko z pracą, a i kierunek ciekawy.
  • Odpowiedz
@MonikPierszyDrugiTrzeci: Rób to, co lubisz. Jeśli właśnie zdajesz maturę i nie za bardzo wiesz, co masz że swoim życiem zrobić to zrób sobie rok przerwy - odetchniesz od nauki, odpoczniesz. Po roku tylko i wyłącznie pracy zdecydujesz się, co chciałabyś robić w życiu. Mi taka przerwa pomogła.
A, no i nieważne co studiujesz - jeśli jesteś w tym dobra, jara Cię to i masz pomysł na siebie to będziesz miała
  • Odpowiedz