Wpis z mikrobloga

#drony #quadcopter #dji #spark

Jak to jest ze strefami na droneradar ? przed zakupem sprawdzałem i było w miarę ok dzisiaj odkryłem magiczną opcję zakładek i zaznaczyłem wszystkie strefy jakie są dostępne i zrobiło się ... gorzej. Nie wiem czemu na aplikacji w telefonie w standardzie nie ma stref R np nad Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Jak się w tym połapać w najłatwiejszy sposób? Np nad siedlcami jest strefa lotniska Mińska Mazowieckiego ale dopiero od A022 czyli spokojnie mogę latać do 150m ale jak odpaliłem wszystkie warstwy ich mapy to pojawiło się:

"Przestrzeń klasy C. Organ ACC Warszawa. Loty bezzałogowych statków powietrznych - aktywowana w AUP"

Tak samo teren nad Józefowem, bez warstw jest czysty a po dodaniu wszystkich warstw wchodzi nagle TMA EPWA E ale bez żadnych danych co do wysokości? - co ciekawe wtedy gdzie nie klikne to jest wszystko przez okęcie kontrolowane a definicja mówi "TMA Terminal Manoeuvring Area Lot bezzałogowym statkiem powietrznym w TMA bez pisemnej zgody PAŻP, jest zabroniony." so wtf?
  • 6
  • Odpowiedz
Trochę już wiem więcej: polecam mapę http://lotnik.org/strefy/ tutaj te strefy mają podane minimalne wysokości i wszystko jasne.. można swobodnie w tych dwóch strefach latać. A DroneRadar nie pokazuje ich na apce bo ustawiłem ATL na 150m, a one zaczynają się od 350 :-)
Mimo wszystko nadal nie wiem czemu w apce Kampinoski nie jest na czerwono.....
  • Odpowiedz
@Wu70: @Totales: kupiłem apke drone radar Premium i teraz wszystko jest jasne. Polecam zdecydowanie bo okazało się że połowa stref obok mnie jest aktywna tylko czasami a apka pokazuje kiedy jest aktywna. Jakby zrobili synchronizację z mapa DJI to byłaby bajka.
  • Odpowiedz
@kloner też mam premium. Bez możliwości ustawienia pinezki tam gdzie chce się jechać to ta apka podstawowa jak bez ręki. Fakt, sa mapy online ale apka wygodniejsza
  • Odpowiedz
@Totales: Dokładnie, z pinezką jest super dodatkowo pokazuje teraz wszystkie strefy więc chyba darmowa też jest jakoś okrojona.. a po wejściu w informację pokazuje dokładne ograniczenia - nagle się okazało, że mogę latać praktycznie wszędzie. Nawet na ich stronie po najechaniu na strefę nie ma informacji a na apce premium jest np min 500m maks 2000m.
  • Odpowiedz