Wpis z mikrobloga

Mireczki z pod tagów #rtlsdr #elektronika #radiokomunikacja. Potrafi ktoś zidentyfikować zakłócenia praktycznie w całym paśmie odbieranym przez RTL-SDR? Powoli kończy mi się cierpliwość, a jest tyle rzeczy do odebrania jak np NOAA, PW-SAT2 itp. Wrzuciłem raspberry pi 3 z rtl-sdr v 3.0 oraz anteną Diamond X-30 na dach i mam taki oto efekt. Dodam, że mieszkam w małym miasteczku, gdzie praktycznie nie ma przemysłu, najbliższe większe zakłady produkcyjne mieszczą się ok 15 km ode mnie. Odbieram również polskie radio na ok 28.000 Mhz na kilku częstotliwościach. W komentarzu wrzucę więcej fotek.
Pobierz l.....p - Mireczki z pod tagów #rtlsdr #elektronika #radiokomunikacja. Potrafi ktoś z...
źródło: comment_vhNQeIMSq21wd07NMsCpb6jc16jxGdj6.jpg
  • 15
@lukas125p: grube przesterowanie jakimś sygnałem niskiej częstotliwości - kiloherce które mają miliony harmonicznych plus ich wielokrotności - po przesterowaniu dongla SDR. Czyli np przetwornica zasilania Rpi ;)
@hrumque: Sprawdzę jutro bez przetwornicy. Zastosowałem przetwornicę TP-Linka myślałem, że nie będzie zakłócała. Faktycznie jest w jednej puszcze z RTL i Raspberry. Jak tylko przestanie padać wskocze na dach i sprawdzę.