Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redminote5

Jako że raczej nie zwrócę mojej China Stable wersji to nie zostaje mi nic innego jak zabrać się za zmianę na global soft.
Dzisiaj złoże "podanie" o odblokowanie bootloadera, tylko cóż czynić dalej? Preferuję raczej global soft aniżeli ten xiaomi.eu / Polska, gdzie mogę znaleźć romy do tego? Widzę tylko najnowszą - 10-tą wersję ROM'u, a chciałbym raczej 9,5.

Czy posiada ktoś może konkretny, rzetelny poradnik step by step do wgrania tego wszystkiego? W internecie jest przesyt treści na ten temat, a pod większością znajdują się zawsze komentarze, że coś nie działa, czy może ma ktoś więc jakiś sprawdzony poradnik?

I na przyszłość od razu, czego nie mogę później wgrywać/aktualizować żeby telefonu nie uceglać? I czy uceglenie bootloadera to po prostu kolejne 14 dni czekania, czy to coś poważniejszego?

Dzięki z góry, również ewentualne porady chętnię przyjmę.
  • 31
@Orjon_MIUI: czym jest to cudo "antirollback" rozumiem, że nie mogę się cofnąć, ale co to spowoduje?
Wersja to : 9.5.12.0(OEICNFA)
Czy warto instalować tę dev wersję xiaomi.eu? I czy po instalacji jej 10 wersji będę mógł się cofnąć w razie czego? I czy po zmianie MIUI na global / xiaomi.eu będę mógł robić normalne aktualizacje z poziomu telefonu?
Wersja chińska by mi nie przeszkadzała tak bardzo, gdyby nie to że język angielski to tutaj jest znikomy... Nawet angielskiej klawiatury jako tako nie ma do pisania normalnie, a moje posługiwanie się chińskim jak na razie nie jest jeszcze na tyle zaawansowane żeby na tym przystać. Bo rzeczy googlo sklepowe chyba da radę ogarnąć, z tego co czytałem.
@abcdefghijklmn8: https://www.xda-developers.com/xiaomi-anti-rollback-protection-brick-phone/ i https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5-pro/how-to/index-everything-anti-roll-t3816219
tu masz o arb.
Twoja wersja ma jeszcze starszy status ARB czyli możesz przechodzić wszędzie. Ale jeśli wgrasz wersję 9.5.19.0 i wyżej globala (i nie wywalisz firmware) to będziesz mieć nowszy status ARB czyli max gdzie się cofniesz to 9.5.19.0.

Jeśli wgrasz bezpośrednio xiaomi.eu to będziesz mógł się cofnąć wszędzie, bo xiaomi.eu zachowuje ten status ARB który ma się obecnie (jeśli masz 3 to 3, jeśli 4