Wpis z mikrobloga

#xiaomi #redminote5

Jako że raczej nie zwrócę mojej China Stable wersji to nie zostaje mi nic innego jak zabrać się za zmianę na global soft.
Dzisiaj złoże "podanie" o odblokowanie bootloadera, tylko cóż czynić dalej? Preferuję raczej global soft aniżeli ten xiaomi.eu / Polska, gdzie mogę znaleźć romy do tego? Widzę tylko najnowszą - 10-tą wersję ROM'u, a chciałbym raczej 9,5.

Czy posiada ktoś może konkretny, rzetelny poradnik step by step do wgrania tego wszystkiego? W internecie jest przesyt treści na ten temat, a pod większością znajdują się zawsze komentarze, że coś nie działa, czy może ma ktoś więc jakiś sprawdzony poradnik?

I na przyszłość od razu, czego nie mogę później wgrywać/aktualizować żeby telefonu nie uceglać? I czy uceglenie bootloadera to po prostu kolejne 14 dni czekania, czy to coś poważniejszego?

Dzięki z góry, również ewentualne porady chętnię przyjmę.
  • 31
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@abcdefghijklmn8: Po prostu wchodzisz na en.miui.com/unlock i stosujesz się do poleceń. Pobierasz Mi Unlock, w opcjach programisty w telefonie włączasz debugowanie USB, wiążesz telefon z kontem Xiaomi i zezwalasz na odblokowanie OEM. Potem restart do Fastboot, instalacja driverów USB i Unlock
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abcdefghijklmn8: Nie czekasz żadnych 14 dni, po prostu pobierasz narzędzie, a jeśli będą wątpliwości, to ono każe Ci poczekać do 72h, prosząc o aktywne używanie telefonu w trakcie tego czasu (ja miałem 24h)