Wpis z mikrobloga

Myślicie że osiągnięcie świadomego snu może być dla kogoś po prostu niemożliwe? Próbuję prowadzić dziennik snów od 3 miesięcy ale jakikolwiek wpis o śnie pojawia się tam średnio co 3 dni. Rzadko kiedy udaje mi się zapamiętać więcej niż jeden sen mimo że robię wszystko co tylko wyczytałem w internecie. #luciddream #swiadomysen
  • 10
@PC86 ja bym chciał sobie nawet polatać, po prostu nie wiem czemu nie jestem w stanie wejść w jakąkolwiek interakcję ze snem. Albo nie jestem w stanie zasnąć albo zasypiam tak, że nawet nie wiem kiedy
@Marcin71200: samodyscyplina; Jeżeli będziesz odpowiednio często "testował" czy nie śnisz za dnia, to uda Ci się to też zrobić we śnie; Kiedy zdajesz sobie sprawę, że śnisz- to już możesz wszystko. To znaczy ja nie mogłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a ruchałeś irl? może dochodzi do zwarcia w systemie XD


@Queaser: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam taką teorię że faza w której może Ci się udać świadomy sen to już i tak faza bliska wybudzeniu; podniecenie seksualne nie pomaga w utrzymaniu ciała we śnie
@Marcin71200: Mi się udało po 6 miesiącach prowadzenia dziennika i robienia testów rzeczywistości, plus niemal co noc próbowałem różnych metod. Do tego potrzeba ogromnej cierpliwości i nie nastawiałbym się odrazu, że po wejściu w świadomy sen odrazu będziesz mógł latać i bawić się snem. Różnie to u ludzi wygląda, ale u mnie i wielu innych pierwsze sny to było coś na zasadzie "O kurde! Ja śnię", straszne podjaranie się, że wreszcie
@Marcin71200: Mi się udaję świadomie śnić tylko jeśli NIE jestem zmęczony. Więc tak normalnie w tygodniu to rzadko mi się zdarzy. Może jakbyś wział urlop na parę dni i porządnie wypoczął, to coś by się udało. Nawet głupi stres może Ci w tym przeszkodzić. Możesz np. spróbować naoglądać się horrorów przed snem, może Ci się jakiś koszmar przyśni. Podczas koszmaru jakoś łatwiej zauważyć, ze śnisz()