Wpis z mikrobloga

ma ruszyć program pilotażowy


@sylwke3100: To znaczy? Testy dla wybranych, czy chętnych? Te panele będą tylko w części pojazdów? A jaki jest cel? Zastąpienie ŚKUP tym systemem? ŚKUP miał być wprowadzany w Kolejach Śląskich - to też będzie zarzucone?
@motaboy: To znaczy że tylko na kilku liniach i tylko przez jakiś czas.

Zastąpienie ŚKUP tym systemem? ŚKUP miał być wprowadzany w Kolejach Śląskich - to też będzie zarzucone?


@motaboy: Nic nie jest mówione o zastąpieniu. A co do ŚKUPu w KŚ to chyba najpierw musi być przeprogramowany
@zeusAmadeusz: ale ja nie mówię to tym, że nie wspiera płatności kartą - tylko o samym pomyśle (płatność w bibliotece - na co to komu? i nie mam na myśli bibliotek). W 2010 roku (czyli przed podpisaniem dofinansowania należało projekt zakończyć - było dość oczywiste, że płatności zbliżeniowe staną się powszechne - tymczasem ambicje nie pozwalały powiedzieć stop, musimy mieć własne oyster card.

Dodatkowo system się nie skaluje (po obowiązkowym przejściu
@motaboy program pilotażowy, miał być chyba ma 297 i T14 jak dobrze kojarzę

Nie wiem, czy w Tychach nie było wymagania, żeby oprócz obsługi SKUP w nowych kasownikach dało się płacić kartą płatnicza - ale to trzeba byłoby zajrzeć w przetarg, albo jakieś medialne doniesienia