Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o takiej koncepcji państwa:
-laicyzm
-społeczeństwo w 95% białe ale bez uprzedzeń wobec innych ras
-mozliwość małżeństw homoseksualnych
-bogactwo
-pracownik najważniejszy, jak Janusz o--------a to dostaje wezwanie do sądu
-silne nastawienie na edukację
-w-------e radykałów z lewicy jak i prawicy
-pacyfistyczne państwo z silną armią do obrony
-duże nastawienie na ekologię i nowe technologie, budowa elektrowni atomowych itp
-legalizacja narkotyków ale kontrola ich sprzedaży przez państwo
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcin71200: Bardziej chodzi mi o edukację społeczeństwa na ten temat by uświadomić ich że zachowania prezentowane przez radykałów są głupotą.A jeśli chodzi o inne rasy to też da się zrobić moim zdaniem, chociaż do takiego stopnia żeby można robić z nimi interesy i pozwolić tym kilku % żyć w państwie.
  • Odpowiedz
Laicyzm - na nie.
Społeczeństwo w 95% białe, bez uprzedzeń do innych ras - okej.
Możliwość małżeństw homoseksualnych - nie.
Bogactwo - tak.
Pracownik najważniejszy - nie. Albo kapitalizm, albo korpo.
Silne nastawienie na edukację - tak, ale z prywatnym szkolnictwem, ew. szkołami będącymi korporacjami.
  • Odpowiedz
@Marcin71200: Karanie jak najbardziej, wysokie wyroki za takie rzeczy i porządna resocjalizacja w więzieniach mimo ze to brzmi dość utopijnie bo wątpię żeby dało się wyleczyć pedofila.

@Sertralina: dlaczego Laicyzm i małżeństwa na nie?
Kapitalizm, ale z porządnymi prawami pracowników typu szef nie może ci nagle wbić nadgodzin bo tak mu się podoba, a jak podskakuje to zostaje skontrolowany przez jakąś Komisję Etyki czy coś (zaleciało Orwellem)
  • Odpowiedz
@Surrenderdorothy W sumie tak, ale najważniejsza obustronna zgoda pracodawcy i pracownika. Co do małżeństw - małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. A laicyzm - laicyzm zakłada radykalne odcięcie Kościoła od państwa. Państwo może być oficjalnie świeckie, lecz nie laickie (przykład - Niemcy). Mi dobrze by się żyło w państwie wyznaniowym (chrześcijańskim), podobnie jak wygląda to np. w Anglii czy Izraelu (tak, wiem, że w Izraelu jest judaizm, ale chodzi mi o
  • Odpowiedz
@Surrenderdorothy: Problem z podejściem do pracownika i Komisją Etyki jest taki, że w określonych warunkach pracownik jest warty tyle i tyle, nie więcej. Jak pracownikowi CallCenter trzeba będzie płacić 5k, to zwyczajnie przeniosą centrum za granice i zamiest 2,5 bedzie 0
  • Odpowiedz
@Sertralina: Można tą definicję zmienić do związku dwóch osób dowolnej płci.Nie widzę w tym nic złego bo jeśli jakieś dwie osoby się kochają mają prawo ta miłość "zalegalizować"(oczywiście chodzi mi o ślub cywilny)

Mi chodzi o kompletną eliminacje religii z życia społecznego i jej ingerencji na politykę, to co się w Niemczech teraz dzieje z Islamem jest przykładem czego bym chciał uniknąć.Nie wiem jeszcze jak to można zrobić ale taki
  • Odpowiedz
@Sertralina: ale z drugiej strony to państwo miało by być demokratyczne więc nie chciałbym używać przemocy do eliminacji religii a jedynie poprzez odpowiedzialna i racjonalna edukację uświadamiać ludzi ze człowiek nie potrzebuje imama lub księdza do szczęścia co spowoduje stopniowe zniknięcie religii.Tak jak w Czechah
  • Odpowiedz
@Surrenderdorothy W życiu, Kościół nie namawia wiernych do bojkotowania szczepień, wręcz przeciwnie. Rozmawiałam na ten temat z zaprzyjaźnionym księdzem, który ma doktorat z teologii i wyraźnie mówił, że szczepienia są dobrodziejstwem naszej cywilizacji i powinniśmy z nich korzystać. Co więcej, nie szczepiąc się, człowiek stanowi zagrożenie także dla innych. Idealnie powiedziane.
  • Odpowiedz
@Sertralina: ale kościół nie jest potrzebny do edukacji ludzi na temat biologii.Wystarczy do tego szkoła z porządnymi nauczycielami i programy społeczne.Plus kary za brak szczepień
Pozatym nie odniosłaś się do sprzeciwu Kościoła jeśli chodzi o związki homoseksualne co często napędza spirale nienawiści do takich ludzi w społeczeństwie
  • Odpowiedz
@Surrenderdorothy Kościół sprzeciwia się stosunkom homoseksualnym, a nie samej orientacji. Nie krzewi nienawiści do osób homoseksualnych, aczkolwiek ta nauka jest przez niektórych źle odbierana. Nawet jeśli potępiamy lub nie zgadzamy się z czyimiś czynami, jako człowieka mamy obowiązek go szanować. Co do kar za brak szczepień - jestem jak najbardziej za.
  • Odpowiedz
@albanskiwirus: jeśli kraj ten byłby bogaty i zaawansowany mógłby poradzić sobie w sektorze technicznym gdzieś występuje call center.
Jestem pewny że istniałyby prywatne spółki które godnie nagradzając pracowników pracowałyby efektywniej i lepiej
  • Odpowiedz
@albanskiwirus: Pozatym nie możemy narażać godności egzystencji naszego obywatela za 2,5k byleby jakaś firemka została na naszym rynku.Albo oni się dostosują albo stracą nasz bogaty rynek i wykształconych pracowników.To oni mają chcieć pracować u nas-nie my u nich
  • Odpowiedz