Wpis z mikrobloga

jakie są powody wewnętrznie lekko przeciekającej miejscami dachówki, tak że deski są lekko mokre, łączenia dachówki są dodatkowo klejone klejem do płytek.. jak temu zaradzić... i ile taki dach może wytrzymać z lekko mokrymi deskami.. :-(
#dom #mieszkanie #budownictwo #pytanie #budowadomu #budujzwykopem #ogrzewanie

gdzie to może przeciekać jak jest spadek .. ? http://static.e-dach.pl/art/14914_huge.jpg?14
nutka-instrumentalnews - jakie są powody wewnętrznie lekko przeciekającej miejscami d...

źródło: comment_9omDgp6Mbyzr1jD5L8VdU54pTMvFiHph.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@DiabelskiCzort: to był tak jak masz dachówkę [1] i łączy się z [2] to na styku jest poklejnone tym klejem do płytek.. ale on już sobie pęka wiadomo, moze lepiej popryskać mocnym gruntem z atlasu i potem dać taką farbę z żywicą dekarską lub klej do płytek wciskany..?

moze to wina mchu na zewnątrz..? przecież nie ma szans aby woda leciała na logikę do wewnątrz jak jest spadek.. jakby wsiąkała w
  • Odpowiedz
Dach wcale nie musi przeciekać... Być może to para wodną skrapla się na zimnym dachu (kondensacja pary wodnej). Ciężko stwierdzić na podstawie opisu, trzeba zobaczyć na żywo
  • Odpowiedz
@knop87: ale tylko na deskach..

raczej widać lekkie kapanie na łączeniu od wewnątrz dachówek, co jest dla mnie mega dziwne

jedyne logiczne wyjasnienie to moze ten mech na skraju dachówek, tworzy mini barierę i woda nie spływa w 100 procentach

tylko czy koszt czyszczenia wchodzi w grę? i da sie jakoś dołatać np klejem od plytek od zewnątrz? i czy to będzie bardziej sensowne niż od wewnątrz dać klejem do płytek
  • Odpowiedz
@SlodkoGorzki: głównie po deszczu ale tylko na tych "wewnętrznych łączeniach dachówek" z zewnątrz jest ok jak woda spływa..

co ciekawe to jest tylko po jednej stronie dachu, i to tej bez mchu na całości, po drugiej widać mech także na dachówkach, po tej stronie jego nie widać z zewnątrz

ciężko stwierdzić bo widzę tylko deski wilgotne..

ocieplenie jest częsciowe, ale to dom poniemiecki wiec ma ocieplenie wbudowane..

i jezeli usunąć ten
  • Odpowiedz
Usunąć ten mech, uszczelnić ten dach od zewnątrz jakimś uszczelniaczem dekarskim - to możecie zrobić na własną rękę. Następnie wezwać projektanta który obejrzy to dobierze grubość i rodzaj docieplenia, paroizolację wentylację oraz oceni stan techniczny dachu. Jeśli nie chcecie mieć grzyba albo innych problemów to wezwijcie fachowca
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: ja z własnego doświadczenia powiem tak: brałem Soudal Wasser Stop i tym uszczelniałem, a potem jeszcze pomalowałem renowatorem do dachów z ultramenta. U mnie działa na papowym dachu.

Próbowałem różnych kitów, szpachli itp - słabo - dopiero to wyżej. I nie ma co oszczędzać bo te najtańsze produkty dachowe to syf,albo się ciężko nakłada albo kruszy
  • Odpowiedz