Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 87/150

Jean Paul Gaultier Gaultier2 (2005)

Do sylwestra jeszcze kilka dni więc nie schodzimy z jakością zapachów. Jak ja dzisiaj żałuje patrząc na obecne ceny, że nie zrobiłem zapasu tego Gaultiera jak 40stki latały po angielskim ebayu za 9funtów. Gaultier2 to dzieło Francisa Kurkdjiana, legendarnego nosa, który stworzył wiele niezapomnianych zapachów. Perfumy proste i w tej prostocie genialne.
Na Gaultier2 składają się tylko 3 nuty - piżmo, wanilia i ambra i tak własnie pachną. Zapach słodki, pudrowy, z jakby okurzoną czy pylastą, bardzo suchą wanilią i na tym moglibyśmy skończyć opis tego jak pachnie. Reklamowany był jako unisex i jest tak samo często wybierany przez kobiety jak i panów. Ja w nim nie czuje jakiegoś mocno damskiego vibe'a, moja dziewczyna też kocha go na mnie, ale żeby mi jednak nie podkradała tego drogocennego płynu kupiłem jej nawet flankera czyli Gaultier2 Eau d'Amour, który różni się od opisywanego przeze mnie zapachu m.in dodatkiem pomarańczy i kolendry i jego klimat jest już dla mnie ewidentnie damski i w nim nie czułbym się tak komfortowo jak w Dwójce. Gaultier2 to perfumy ciepłe, przytulne i bardzo nastrojowe, które świetnie nosi się w zimie. Doskonale nadają i na wyjście na dwór jak i na relaksacyjne spędzenia czasu w domowym ciepełku. Parametry ma bardzo dobre i jeśli macie dużo siana to śmiało możecie brać, jeśli nie to zostaje wam odpowiednik od Teda Lapidusa, który czasem można wyrwać za nawet 50 zł, a jakością wcale nie ustępuje oryginałowi. Mimo, że flaszkę mam prawie całą to oszczędzam jak #!$%@? bo wiem, że kiedyś może spokojnie dobić do cen Gucciego Pour Homme. Wielki plus też za niesamowity flakon, a raczej dwa flakony złączone magnesem.

typ: sweet-oriental / powdery
zapach: 8,5/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,5/10
cena: 320 zł za 40 ml / 600 zł za 120 ml
podobne: Ted Lapidus Altamir
https://www.parfumo.net/Perfumes/Jean_Paul_Gaultier/Gaultier_2
https://www.fragrantica.com/perfume/Jean-Paul-Gaultier/Gaultier-2-433.html
drlove - #150perfum #perfumy 87/150

Jean Paul Gaultier Gaultier2 (2005)

Do sylw...

źródło: comment_aGGFKHdiDcKoDkdT2spOocZUNUDjw5cu.jpg

Pobierz
  • 11
@dr_love: Mój ideał! Mój signature scent :)
W mojej flaszce niestety zostały ostatnie mililitry i już pewnie nie użyję...
Mimo że to unisex, sprawdzał się na randkach, faceci byli zachwyceni ;) Już chyba żaden inny zapach nie robił tak dobrej roboty. Mam Teda Lapidusa, ale ten z kolei dla mnie jest zbyt męski i używam sporadycznie. I nie na randki, nie czuję się w nim seksownie ;)