Wpis z mikrobloga

#przemyslenia #heheszki #lewamysl

Wyobraźcie sobie, że dochodzi do sytuacji, w której Niemcy chcą się połączyć z Polską i stworzyć jedno państwo.

Niemieckie PKB - 3,677 tryliarda USD
Polskie PKB - 524,5 miliarda USD

Co by powiedzieli Polacy? "Hurr, durr rozbiory, Wojny Światowe, Niemcy - naziści, Polska Winkelriedem narodów...". #!$%@?, że stan Polskiej gospodarki mógłby się drastycznie poprawić, ważne, że Polacy nie gęsi.

Trochę mnie przeraża takie kwadratowe, nacjonalistyczne myślenie, które starsi kretyni wpajają młodszym, żeby wspólna zaściankowość mogła się swobodnie rozwijać.
  • 21
@Metaforzysta: Jak dorośniesz to zrozumiesz, że są ludzie na świecie którzy myślą inaczej, mają inne historie i wyznają inne wartości. Smutne jak dziś ludzie oceniają świat przez pryzmat wartości materialnych. Szanuję za to tych, którzy w pogoni za marzeniami opuścili nasz piękny kraj, granic już nie ma.
@krfxk: Ładnie napisane tylko że ja już widziałem tych ludzi "wyznających inne wartości" miliony razy. Patrioci, nacjonaliści, ludzie wierzący to zawsze są osoby, które zwyczajnie sìę boją. Boją się tego, że musieliby dzielić sie krajem z inną kulturą. Dlaczego? Bez powodu. To nic by nie zmieniło, ale e nich siedzi taki zwierzęcy strach, który każe im odrzucać co nowe, odmienne. Dlaczego gardzę takimi poglądami, bo są zbudowane na strachu.
@Metaforzysta: Zawsze, ale to zawsze. I nie zapomnij, świat jest czarno- biały. Skoro gardzisz grupą ludzi, którą znasz tylko z internetowych opowieści, czemu chowasz się za tęczą tolerancji? Lewacka hipokryzja nie zna granic.
Świat nie jesg czarno-biały. Takie widzenie świata jest żałośnie prymitywne


@Metaforzysta: Oczywiście to była ironia, jak mniemam puenta przekazu też Pana ominęła.

Leję na LGBT. Mam tęczę jako awatar, żeby trollować takich pajaców jak ty, którzy oceniają po pozorach.


Rzucając tak odważne stwierdzenia, wypadało by przynajmniej rozumieć znaczenie symboli. Pomogę:

Flaga jest znakiem rozpoznawczym, symbolem państwa (flaga państwowa) lub organizacji, czasem również miast (flaga miejska) czy jednostek podziału administracyjnego, oddziału wojsk
Oczywiście to była ironia, jak mniemam puenta przekazu też Pana ominęła.


@krfxk: Mój błąd, ale rzucanie obelg próbując dyskutować jest żałosne

Aby tym razem przekaz był jasny: idąc z flagą LGBT, identyfikujesz się ze środowiskiem/ ideologią LGBT.


A to już jest głupota. Nie identyfikuję sìę z lgbt (bo trolluję idiotów oceniających po pozorach), czyli identyfuję się?
@Metaforzysta: Myślałem że mamy to już za sobą, ale skoro dalej nie rozumiesz znaczenia symboli i dlaczego ludzie się takowymi identyfikują, to nie mam siły tłumaczyć. Jak ktoś sobie wytatuuje swastykę na plecach, również może twierdzić że oceniają go po pozorach? Wesołych Świąt.