Wpis z mikrobloga

#okultyzm #ouija #tarot #paranormalne #pytanie #alternatywneteorie #magick #teoriespiskowe #creepy #magia

Witam. Czy ktos tutaj wyszedl poza tzw divination czyli “zabawa”, doswiadczenia z medytacja, yoga, inwokacja typu tarot, ouija board i inne tego typu podstawowe rzeczy? Sa tu jakies osoby, ktore ewokowaly zmarlych, anioly, antyczne bostwa? Sa w kontakcie z najstarszymi demonami? Magick? LHP/RHP? Jakie sa wasze doswiadczenia? Jakich technik najczesciej uzywacie?

Pozdrawiam
maze - #okultyzm #ouija #tarot #paranormalne #pytanie #alternatywneteorie #magick #te...

źródło: comment_aAKX1Ou4jkYszT4SfOr4a9PqJt6OCurQ.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@maze: Co konkretnie Cie interesuje, Mirku? Temat jest tak rozległy, że nie da się opowiedzieć tego w kilku zdaniach. Praktyk magii ceremonialnej z tej strony; tarot i podobne aspekty okultyzmu, które wymieniłeś, nigdy specjalnie mnie nie interesowały. Pracuję głównie z mniejszym kluczem Salomona, jednak mam również sporą wiedzę o innych księgach, takich jak Grimorium Verum, sporo z nich znam na pamięć - takie hobby sobie wybrałem wiele lat temu.
Po grafice,
  • Odpowiedz
  • 0
@AndrzejStrzeblinski: nie, raczej wyzsze bostwa jak archanioly Gabriel, Michal lub Lucyfer, Belial, ale to pozniej. Na ta chwile nie mam czasu aby praktykowac, wiec tylko poczytuje ksiazki, opinie innych. Ogolnie to chcialbym rowniez ewokowac Jezusa. Wszystko po wiecej wiedzy na tematy egzystencjalne. Raczej materializm nie pociaga mnie tak bardzo jak wiedza o nieznanym. Mniejszy klucz Solomona to jakas grupa demonow, czy tak? Jakie bardziej znane postacie ewokowales? Jestes w stalym kontakcie
  • Odpowiedz
@maze: Belial znajduję się w mniejszym kluczu Salomona. O aniołach, archaniołach i innych również możesz w tej księdze poczytać. Natomiast stricte praca z aniołami nazywana jest magią enochiańską, nie jestem jej praktykantem, więc wolę na ten temat się nie wypowiadać.

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy byty opisane w Lemegetonie (aka mniejszym kluczu) są prawdziwe, czy to może tylko nasz umysł. Od wielu lat badam ten temat, wszystko starannie zapisuję. Chciałbym
  • Odpowiedz
Przepraszam za post pod postem, jednak nie da się edytować. Chciałem jeszcze dodać, że jeśli chcesz wyłapać naprawdę unikatowe pozycje w literaturze magicznej, polecam wybrać się na weekend do Londynu. Sklepów/antykwariatów w tej tematyce jest tam MNÓSTWO. Nie bez powodu Londyn jest światową stolicą okultyzmu.
  • Odpowiedz
  • 0
@AndrzejStrzeblinski: ladnie opisane. Slyszalem stwierdzenia, ze demony to tak na prawde czesc naszego umyslu choc nie do konca, wyglada to na jakies polaczenie mowiac ogolnie. Ciekawym rowniez bylo stwierdzenie o tym, iz my, nie dosc, ze mamy dostep do swiata duchowego to oprocz tego mamy rowniez cialo fizyczne i fizyczny plan w ktorym mozemy sie poruszac i nan wplywac. Ponoc dany byt moze podpisac sie tylko i wylacznie swoja nazwa, imieniem
  • Odpowiedz
@maze: W Londynie działają dziesiątki grup okultystycznych, naprawdę, a samo stężenie okultystów na kilometr kwadratowy jest chyba większe niż w jakimkolwiek innym miejscu na ziemi. Natomiast jeśli chodzi o takie, do których można dołączyć samemu z tzw. "ulicy" do głowy przychodzi mi chyba jedynie Ordo Templi Orientis. Może jeszcze Illuminates of Thanateros, jednak oni zajmują się głównie magią chaosu. Oczywiście to, że wyrazisz chęć dołączenia nie znaczy, że zostaniesz przyjęty. Jednak
  • Odpowiedz
mam nadzieje, ze nie masz nic przeciwko temu, ze w twoim tagu poruszam takie tematy?


@maze: to akurat nie do mnie pytanie tylko do ludzi obserwujących tag ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, tag nie dotyczy ogólnego tematu np. #paranormalne, lecz dotyczy konkretnie przekazów channelingowych. Ludzie obserwujący tag raczej chcą dostawać konkretnie takie informacje.
  • Odpowiedz
@maze: skoro już interesujesz się magią na tym poziomie to pewnie już trochę widziałeś i swoje wiesz, aczkolwiek ja od siebie dodam, żebys lepiej nie robił nic wbrew sobie (mimo, że cos bardzo przyciąga) i bądź gotowy odpuścić poszukiwania.
  • Odpowiedz
@maze: rownież wesołych świąt :P poprostu swego czasu zauwazyłem, że tak zwana ekscytacja która nas prowadzi nie zawsze pochodzi od tego czego nam się wydaje i można zabrnąć za daleko w zupełnie innym kierunku nie będąc tego w ogóle świadomym
  • Odpowiedz