Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, chcę chodzić na siłownię, ale jest jeden problem. Mam problem z kolanami (chondromalacja rzepek), więc odpada ćwiczenie praktycznie całego dołu.

Jak to zastąpić? Tzn, dni przeznaczone na nogi dopełniać innymi partiami czy po prostu odpuszczać sobie i tego dnia odpoczywać?
Ewentualnie może macie jakieś ćwiczenia na chondromalacje, bo fizjoterapeuta kazał mi tylko unosić nogę w kolanie w pozycji leżącej i rozciągać mięsień czworogłowy.

Wiem, że nie mogę mocno dokoksić, bo będę jak bocian xd
#mirkokoksy #silownia
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shiki: niestety w tym momencie nic poza rehabilitacją nie jestem w stanie wskórać z tymi nogami. Operacje mogę robić dopiero bliżej wakacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shiki: tylko ta operacja jest też półśrodkiem, a główną przyczyną były zwichnięcia rzepki i nadwaga. Po zabiegu chondromalacja może wrócić jeżeli nic się nie zrobi z masą.
  • Odpowiedz
Chcesz zbudować most nie mając dobrych fundamentów?

Więc poczekaj


@Shiki: co za bzdura. Dlaczego, według ciebie, niemiałby np. się podciągać, robić klatki, wyciskania żołnierskiego na siedząco?

@lamal: rób ćwiczenia x3 w tygodniu górnych partii ciała - podciąganie na plecy, wyciskanie sztangi płasko, wyciskanie sztangi na skosie, ćwiczenia na biceps, triceps -> uginanie ramion ze sztangą i pompki na poręczach. Do tego dorzuć wyciskanie żołnierskie na siedząco.

Sprawdź czy nie masz
  • Odpowiedz
@lamal: mogę Ci powiedzieć taką rzecz - też to miałem i zregenerowalo się samo przez 2 lata od spowodowania tego, po tym jak leczenie nic nie dało
  • Odpowiedz
@lamal: źle do tego podchodzisz. Trening nóg powinieneś robić w takim zakresie jakim możesz. Ustal z fizjoterapeutą jakie ćwiczenia rehabilitacyjne powinieneś robić + ćwiczenia mobilizujące + może jakieś ćwiczenia oporowe i to jest twój trening nóg.
  • Odpowiedz