Wpis z mikrobloga

Nakierujcie na właściwe tory.
Potrzebuje zrobić jak najbardziej atrakcyjne zdjęcia, z zachowaniem zdroworozsądkowego umiaru.
Problem w tym że mają przedstawiać lampy jako przedmiot i centrum przekazu. Lampy w stanie włączonym, chciałbym dodać.

Jakieś wskazówki, ewentualnie odnośniki do źródeł które mnie doinformują? Nie chcę się stawać mistrzem rzemiosła, tylko porobić kilka zdjęć na których będą widoczne szczegóły. No żeby po prostu był atrakcyjne dla widza.

Mam statyw, aparat z samsunga S7, ewentualnie Panasonic Lumix DMC-GX7. Jakie tło, jakie oświetlenie, jakie ustawienia?
Liczę że da się to zrobić z pewną dozą minimalizmu ;') Zagłębianie się w kolejny temat, to następna gałąź wielkiego życia rozwoju. Niestety trzeba się zająć głównie korzeniami, więc tutaj po prostu zależy mi na poprawnym efekcie, nie poziomie mistrzowskim ;)

#fotografia #foto #pytanie
  • 1
@Sandman: bierzesz lampy jedziesz do studia fotograficznego i masz na białym tle, porządnie cyknięte fotki bez zbędnego pieprzenia. Bierzesz te same lampy i statyw + tego Lumika - na pewno ma tryb manualny z dłuższym czasem naświetlania i jedziesz na apartamenty, dogadujesz się że nie zrobisz burdelu - ustawiasz włączasz/wyłączasz i cykasz zdjęcia po swojemu w RAW`ach + wracasz do domku z materiałem, ściągasz Lightrooma i Photoshopa - wywołujesz sobie w