Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim!
W nowym roku wybieram się na studia II stopnia (niestacjonarne) na politechnice śląskiej, kierunek Informatyka Przemysłowa. Chciałbym zapytać, czy ktoś z was ukończył bądź uczęszcza na ten kierunek i może coś więcej opowiedzieć o specjalnościach - tj. inteligentne systemy przemysłowe oraz bezpieczeństwo systemów informatycznych. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje, jak wam się podoba, jaki materiał wykładają, jak to się odnosi do obecnych realiów przemysłowych i ogólnie czy warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki!

#polsl #studia #informatyka #katowice
  • 4
  • Odpowiedz
@Grzesiukkk: Uważaj z łapaniem się na atrakcyjne nazwy ... bo potem możesz się rozczarować :( Ja w pierwszej kolejności sprawdziłbym wykładowców - czy to tylo teoretycy magicy z polsl czy też ludzie którzy działaja w biznesie.
  • Odpowiedz
@Grzesiukkk: ja studiowałem ETI, co było taka Informatyka Przemysłowa 1.0 ;) Od jakiś 9 lat pracuje zawodowo jako programista, ale to kwestia własnej nauki, na uczelni to mnie wiele pod tym względem nie nauczyli. Ale najlepsze zajęcia były z połączeń stałych (spawanie, zgrzewanie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lemartez dzięki za radę, tak też zrobię. Nic tak nie irytuje jak wykładowcy teoretycy, którzy nigdy nie widzieli przemysłu.
@AvantaR obecnie pracuję w zawodzie i zgadzam się, że wszystko to kwestia własnej nauki, aczkolwiek trzeba przyznać, że wartościowe studia z wartościowymi wykładowcami też potrafią dostarczyć kawał solidnej wiedzy, którą w pracy możemy jakoś przeoczyć :)
  • Odpowiedz
@AvantaR obecnie pracuję w zawodzie i zgadzam się, że wszystko to kwestia własnej nauki, aczkolwiek trzeba przyznać, że wartościowe studia z wartościowymi wykładowcami też potrafią dostarczyć kawał solidnej wiedzy, którą w pracy możemy jakoś przeoczyć :)


@Grzesiukkk: Jeśli choć trochę Cię interesuje inżynieria materiałowa to IMO spoko. No i zawsze to jednak papierek magistra inżyniera w miarę sensownej uczelni, a nie wyższej szkoły tańca.
  • Odpowiedz