Wpis z mikrobloga

Ufff odpalone i9 9900k, schłodzone krakenem x62, obraz wypluwa ASUS strix 2080Ti.
No to czas odpalić netflixa i iść spać :D

Do opchnięcia będę mieć:
- i7 8700k po delidzie. Na luzie działał na 4.7Ghz na wszystkich rdzeniach (przy mojej pracy ważne jest zrównoważenie rdzeni). Po dzisiejszym update biosu chodził 15 minut na 4.8Ghz pod pełnym obciążeniem w Prime95 - 1700zł (oczywiście ze względu na delid - bez gwarancji producenta)
- beQuiet DarkRock 3, brakuje jednego plastiku - 150zł
- MSI GTX1080 Gaming X - 1900zł

po kolejnych wymianach dojdą do oferty:
- Gigabyte z370 Aorus Ultra Gaming - 300zł
- obudowa beQuiet Silent Base 600 (jest supcio, ale mi się kraken w tym setupie nie mieści :(, przy ściąganiu góry ułamałem kawałek plastiku podtrzymującego górę w ramie metalowej. Nie ma to wielkiego znaczenia ) - 200zł

Tylko odbiór osobisty w Gdańsku. Dałem się już raz oszukać na wysyłkach, że coś niby przestało działać. Wpadasz ze sprzętem, montujemy, udowadniam, że działa, daję do kompletu piwko i nalewkę :D
#pcmasterrace
  • 10
@kamillus: 4.8 po delidzie na LM i uznajesz to za sukces? w takim razie mój procesor to #!$%@? wygryw Sillicon Lottery bo po delidzie jest w stanie Prime dzwignąć na 5.2Ghz grzejąc się do 73oC przy ambient 20oC

I to na ITX plycie ktore z reguły mają mniej VRAM do trzymania napięcia.
Coś kiepski egzemplarz ci sie trafił.
@AmonGoeth: już wyjaśniam.
Spójrz na płytę główną jakiej będę się pozbywać ;)
Sekcja zasilania nie wytrzymuje jak 24/7 procesor pracuje na maksymalnych zegarach. 4.7 to było na tyle stabilnie, że hulało tygodniami bez problemu.
4.8 miałem obawy, 4.9 potrafiło się wykrzaczyć po kilku godzinach pełnego obciążenia i pojawiał się throttling. 5.0 na tej płycie nawet testów nie przechodziło.
5.2 na 8700k to zajebisty wynik u Ciebie.

Teraz mam tego 9900k i
Pobierz kamillus - @AmonGoeth: już wyjaśniam.
Spójrz na płytę główną jakiej będę się pozbywa...
źródło: comment_8Ux5hytJVZYCZ3AzpboK2xTEDfLDtQ2P.jpg
@kamillus: daj mu wiecej papu, te procesory sa w stanie lekko brać 1.35 a do esktremalnego 1.37 a 9900k 1.4
Procesor i tak na Vcore VID pokaze ci na HW monitorze że bierze max 1.31 1.32 to będzie ta wartość zdrowa dla procesora. Wchodzisz znowu bios i zrzucasz z 1.37 na 1.335 by mieć zapas. Ustaw pobór amperów na max w BIOS.
Zmien ustawienie (Watt) stock poboru z 95W na 4096W
A.....h - @kamillus: daj mu wiecej papu, te procesory sa w stanie lekko brać 1.35 a d...