Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć,
Chcę się przebranżowić, wybór padł już na słynnego programistę. Mam już swoje latka, 29. Skończyłem uczelnie techniczną lecz praca którą wykonuje, powoduje we mnie tylko frustrację. Skończyłem technikum informatyczne. Kiedyś kodowałem stronki w HTML i CSS. Napisałem też jeszcze na studiach aplikację na Androida.
Nie wiem jak się zabrać za przebranżowienie. Czytając o nauce samodzielnej w porównaniu z kursami typu bootcamp mam trochę mętlik w głowie.
Chyba łatwiejsza będzie droga front-end developera. Jakiś kurs polecicie ? Jak się za to zabrać ?
#programowanie #pracbaza #pomoc #zmianapracy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 17
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Chętnie bym ci pomógł ale razem z moimi 10 kolegami z zawodówki też chcemy się przebranżowić i zostać programistami XHTML więc niestety nie mogę podesłać ci kursów bo jesteś moja konkurencja na rynku pracy ale życzyć powodzenia mogę.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Potrzebujesz 1-2 lata czasu. Jeżeli web-dev, to skończ to: https://www.theodinproject.com/

Później w miarę postępów potrzebujesz reewaluować swoje cele i dostosowywać naukę pod te cele.

Ogólnie warto spróbować i zobaczyć, czy nie będziesz się frustrował jako programista i czy taka praca Ci odpowiada. Jak nie, to wypalisz się bardzo szybko (po dwóch latach gdzieś) i będziesz w dupie. Programista musi się ciągle dokształcać, jeżeli nie lubisz się uczyć i nie będziesz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Frontend niby najlatwiejszy, ale za to konkurencja jest ogromna, nawet w duzych miastach.
W sumke niedawno bylem w Twojej sytuacji. Mam 29 lat i tez w tym roku sie przebranzowilem. Od momentu decyzji do podpisania umowy bylo okolo rok nauki. Ciezko, czasem frustrujaco, ale warto bylo. Teraz jestem react developer i w sumie to pierwsza moja praca, ktora w miare lubie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie dal bym zlotowki za zaden kurs. Strata czasu i pieniedzy. Na poczatek freecodecamp, potem tutoriale z YT i klepanie wlasnych projektow for fun.
Dlaczego front? Bo w perslektywie jest mozliwosc dosc fatwego przejscia na prace w pelni zdalna, czy cos do czego zmierzam w swoim zyciu zawodowym.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tak, wrzucalem projekty na Githuba, a link do niego zawsze dodawalem do CV przy rekrutacji.
Z tego co wiem, to niektorzy tam zagladali, czasem nawet pochwalili, a niektorym bylo to obojetne i nie patrzyli.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: staraj się ogarnąć jakieś totalne podstawy np książka, dokumentacja - napisz jakaś prostą aplikacje. Potem jakiś framework narzędzia i znowu napisz jakaś aplikacje samodzielnie w tym frameworku.

Następnie staraj się dołączyć do jakiejś grupy, gdzie razem będziecie tworzyć jakiś duży projekt, bo samemu nauka zajeła by ci dużo więcej czasu. Obecnie masa ludzi chce iść do IT wiec ludzi masz od groma, a w 5-10 osób napiszesz ciekawszą aplikację, bo
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania nie słuchaj tych znawców - naprawdę warto iść na kurs. Kurs to nie tylko wydane pieniądze, ale też konkretne profity, nie do ogarniecia w inny sposób. Po pierwsze osoba prowadząca w 2 min powie a w 5 wytłumaczy problemy, których rozwiązania sam będziesz szukał (jak dobrze pójdzie) godzinę. Po drugie i najważniejsze: KONTAKTY. Prowadzący to osoby z branży, przez x miesięcy kursu poznajesz również wspoluczestnikow (jak w szkole) i potem masz
  • Odpowiedz
@kaaban: Chwalisz się tym, że ktoś cię poprowadził za rączkę i proponujesz to samo innym? Nie ośmieszaj się. Nic nie znaczysz i nie potrafisz. Już sam fakt, że samodzielnie nie potrafiłeś przebrnąć przez pierwszy etap nauki, tylko wybrałeś drogę na skróty jak pierwszy lepszy cwaniak-karierowicz po bootcampie, mówi wystarczająco wiele. Aż strach sobie wyobrażać twoje "umiejętności". A tym, że dostałeś pracę u jakiegoś janusza po znajomościach, to nie masz co się
  • Odpowiedz