Wpis z mikrobloga

@bergero00: Jak dasz ludziom z gett pieniądze, to chyba przepiją, a nie będą palić samochodów. Dodatkowo, chcąc mieć dużo ludzi, musisz nie tylko zapłacić dużo pieniędzy, ale jeszcze ryzykujesz, że ktoś się wygada, tak jak ten koleś od Waffel-SS.

Widać, że nigdy nie robiłeś interesów z menelami.
  • Odpowiedz
@glonstar: Przecież nawet menele mają przywódców którzy są odrobinę mądrzejsi. Niektórym nie trzeba nawet płacić żeby wywołać rozruch, wystarczy podatne hasełko i cyk zamieszki.
  • Odpowiedz
@bergero00: Menele mają przywódców? No miewają, ale ile meneli pod sobą może mieć taki przywódca? Dziesięciu? Stu? Ilu takich przywódców musiałbyś przekupić, albo zmotywować w inny sposób? Jak w ogóle dotrzeć do nich wszystkich? Jak to zrobić, żeby żaden się nie wygadał (np. na komendzie, jak go złapią, co jest bardzo prawdopodobne)? No i jak to wszystko zrobić w tak krótkim czasie?

Owszem, można robić astroturfing, i się robi. Ale
  • Odpowiedz
@glonstar: Jest taki film o tym jak Policja zabiła we Francji jakiegoś chłopaczka i jak szybko doszło do zamieszek, nie pamiętam nazwy, Gniew? Jest internet, jest ulica, są mniejszości, są opracowane wcześniej scenariusze na wypadek gdyby przydało się te mniejszości wykorzystać na swoje potrzeby, poznaje się ich psychologię, są czynniki, jest reakcja, płomień zostaje odpalony i pożar eskaluje dalej sam. Jednemu powiedzą że policja jest brutalna i znowu kogoś pobili
  • Odpowiedz
@mobilisinmobile: nie nie jestem (znaczy, opinie są podzielone, ja jednak, z uwagi na nieużywanie FB mogę spokojnie stwierdzić że nie jestem) i czytałem co pisał buzzfed a pisał że zmienili główną na bardziej lokalne informacje (co samo w sobie jeszcze o niczym nie świadczy) ale mówi nam że mogą w dosyć prosty sposób sterować tym co widza lokalne społeczności
a to już jest miejsce do rozważań
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: nie rozumiesz, buz to tak jak vox czy huff... to korporacyjna wycinka dla młodzierzy,
są zarzynani przez media społeczościowe, dlatego smarują je jak mogą

stare korporacje medialne i ich młode wilki jak buzz.. tracą wpływy i dochody na rzecz mediów społecznościowych, mimo usilnych prób nie sa wstanie przebic sie na tych platformach.
to działa tak, buzz feed, samruje facebooka,, by facebook zmiekł i dał im i ich firmie matce dobre miejsca w strefie
  • Odpowiedz