Wpis z mikrobloga

@BajerOp: No dobra, 1k ale z robocizna czy tylko szlifowanie. Bo mi powiedział tak 800zł weźmie szlifiernia, a ja 1000-1500złotych. No to robi się około 2000 za naprawę.
@Lorhi

Szlif głowicy i uszczelka to ok 300zł, dodatkowe koszty to nowe śruby i sam demontaż i montaż. Rozmowę o demontażu zaczynasz od 400 zł, drugie tyle za montaż i już jest przykładowo 800, plus uszczelka i szlif 1100.

Nie, i wbrew obiegowej opinii to nie jest jedna z droższych rzeczy do naprawy. Są droższe części np. Pompa wtryskowa firmy Lucas (jest to pompa z elektroniką) za którą trzeba zapłacić ok 1700
@Lorhi: przede wszystkim podaj jaki silnik. Jesli rozrzad zakłada nowy to 1.5k nietrudno bedzie przekroczyć. W mojej karierze ponizej 1000 za wszystko zdarzyło sie chyba tylko we Fiacie 1.2 8v. Wszystkie uszczelki, śruby glowicy, rozrzad, olej, filtr, płyn chłodniczy, robocizna szlifierza - wszystko kosztuje niestety.
@oli91: 1.6 benzyna+LPG. A po co mi nowy rozrząd?? Nic o tym nie mówił. Poza tym był wymieniany. no dobra, ale jest różnica między 1000 a ponad 2000;/i nic nie mówił o filtrach, oleju. No chyba że to trzeba przy takiej naprawie. Nie znam się za dobrze, nie te wykształcenie.
Prosty silnik, wiec powinno byc w dolnej granicy cenowej. Olej i filtr sugeruje po takiej naprawie wymienic. Rozrzad jesli byl wymieniany mozna zostawic. Uszkodzenie uszczelki potwierdzone, tak? Bo znam wiele przypadków, gdzie uszczelka robiona jest bez sensu. Silnik oleju nie bierze? 1.6 102 km maja tendencje do brania - kiepskie pierscienie tłokowe. Przy okazji warto rozważyć wymiane jesli byly jakies ubytki oleju.
@Lorhi: żeby oszacować czy cena jest dobra czy nie to trzeba jeszcze znać zakres prac.
Przy wymianie uszczelki trzeba zdjąć głowicę, zrobić szlif, sprawdzić szczelność, zazwyczaj okazuje się, że do wymiany są np. prowadnice zaworowe albo uszczelniacze. Trzeba ustalić przyczynę uszkodzenia uszczelki, np. czy to było przegrzanie z powodu uszkodzenia termostatu. W zależności od tego kiedy był robiony rozrząd on też może wymagać wymiany. Byle jak uszczelkę można zrobić pewnie za