Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że na Majorce praca zazwyczaj trwa tylko 6-8 miesięcy? Reszte miesięcy jest wolne. Praca na Majorce jest sezonowa. Hotele są zamykane na zimę i zazwyczaj przygotowywane są do nowego sezonu! Co prawda, niektóre zawody są oblegane cały rok, jednak ciężko tu o pracę zimą! W moich przyszłych postach mam zamiar napisać trochę więcej o tym, jak funkcjonuje tutaj życie zimą i jak ludzie radzą sobie bez kilku miesięcy dochodu! Jak myślicie, jak to wygląda?

https://www.vacaymode.com
https://www.facebook.com/vacaymodecom
https://www.instagram.com/vacaymodecom

#podroze #podrozujzwykopem #majorka #wakacje #wakacje2019 #polakicebulaki #hiszpania
Vacaymodecom - Wiedzieliście, że na Majorce praca zazwyczaj trwa tylko 6-8 miesięcy? ...

źródło: comment_UX08AJ6YDMqRNg8YXKzY35SjmJUuVayX.jpg

Pobierz
  • 19
@kiszczak: ach, czyli jak nie dodam zdjęcia, to znaczy, że nie byłam? :D Nie jestem w stanie opisać każdego miejsca, w którym byłam. A kiedy miałam 15 lat nie posiadałam na wakacjach aparatu, którym mogłabym robić zdjęcia. Nawet jeśli bym takowe robiła, to podejrzewam, że nie nadawałyby się do publikacji ;) Wtedy nawet nie myślałam o zakładaniu bloga. Na Majorce aktualnie mieszkam, a bywałam tu kilka razy w roku, od 2015
@bigger Majorka jest największą wyspą Balearów, jest najbardziej urozmaicona ze wszystkich ;) Jest imprezowa, posiada masę zabytków, zamków, pasm górskich, zatok, rezerwatów morskich, naturalnych parków krajobrazowych. Jest tutaj najlepsza pogoda, zwłaszcza na południu wyspy :) z Majorki bardzo łatwo dostać się na inne wyspy :) Minorka natomiast jest o wiele mniejsza I, co niewiele osób wie, jest rezerwatem biosfery UNESCO, z tego też powodu na tej wyspie może przebywać maksymalnie 145tys. osób
@bigger powiem Ci, że ja też byłam w innych miejscach, typu Grecja i Grecja przy Majorce jest dla mnie gorsza. Wiadomo, że to też kwestia gustu! :) W jakim dokładnie miejscu byłeś? Zwiedziłeś coś? :) Czy preferujesz imprezę i drinki przy basenie hotelowym? :)
@Vacaymodecom oho .. brakło konkretów i zaczynają się pociski. Z prawodobienstwem graniczacym z pewnością widziałem na tym świecie więcej od Ciebie. Na tym zakończę bo bez sensu dyskusja. Żeby nie być goloslownym. Na wakacje latam za 2-3 miesiace. Nie licząc mniejszych lokalnych wyjazdów. Nie pamiętam kiedy z biura byłem ostatnio. Ale kończę bo z Twoim ego i #logikarozowychpaskow nie ma co dyskutować

Pozdro podrozniku!
@bigger to nie jest na zasadzie - byłam na 5 wycieczkach i zakładam bloga :) Ja na Majorce mieszkam i jaram się tą wyspa, jak i całą Hiszpanią... tutejszym klimatem, otwartością ludzi. Mieszkam tu też dlatego, że tutaj poznałam moją drugą połówkę i mam tu rodzinę. Od zawsze interesowało mnie życie Polaków za granicą... jak to jest w Chinach, Japonii... sama przez 3 lata mieszkałam w Anglii, zanim przeniosłam się na Majorkę.
@bigger nie miałam na myśli pocisku :D po prostu pytam! Bo jeśli zwiedziłeś Majorkę i takie miejsca jak Sa Calobra, Formentor, Cala Antena i ogólnie Cales de Mallorca, Castell de Capdepera, Valldemossa, Puerto de Soller, Soller czy przejechales sie pociagiem z Palmy do Soller to szczerze dziwie sie, ze Majorka dla Ciebie "dupy nie urywa" :( bo moim zdaniem jest wyjątkowa :)
@Vacaymodecom: wow, super robota z blogiem! Sam wybieram się z dziewczyną na dosłownie 2 dni w styczniu na Majorkę (bo tanie bilety udało się wyrwać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Pokój zarezerwowany w hotelu w Can Pastilli. Są osoby które wchodzą do wody w styczniu, czy raczej byłoby to coś nienaturalnego? :D
@Davczo na plaży, na której zazwyczaj jest setki osób, teraz jest max 4 :D do wody wchodzą jedynie surferzy itp., ale nozki pomoczyc mozna :D kwestia przyzwyczajenia moim zdaniem :) no i zalezy na jaka pogode traficie :) obyscie mieli sloneczko! A wynajmujecie auto?
@Vacaymodecom: co do auta, chyba nie :/ mam 19 lat a prawko 10 miesięcy i nie udało mi się znaleźć takiej wypożyczalni która wypożyczy w miarę w normalnej cenie. A jeszcze mam pytanie, gdzieś poza bookingiem i airbnb znajdę noclegi na Majorce? Bo znalazłem tanie bilety i jest opcja ze zostalibyśmy na dodatkowe 3 noce, ale ceny hoteli to jakaś porażka :D
@Davczo sprawdz jeszcze trivago, ale szczerze mowiac taniej niz booking.com nigdy nie znalazlam :( mozesz dodac sie na fb na grupe "polacy na majorce" i zapytac o pokoje, ludzie prywatnie moga Ci cos udostępnić, moze taniej :) jesli chodzi o komunikacje miejska na Majorce, to możecie miec problem, bo tutaj autobusy zima jezdza jak chca -.- jednak w okolicy, w ktorej bedziecie moze byc inaczej :) auto byloby super wyjsciem... no ale