Wpis z mikrobloga

Witam Mirków!
Na szybkości, a więc tak... Zaraz wychodze więc nie za bardzo mogę się rozpisać, polecacie jakiś konkretny zestaw komputerowy do ceny 6300 zł? Mam możliwość spożytkowania takiej sumy na jakiegoś stacjonara, starego nie mam najgorszego, ale jak mam możliwość to ją wykorzystam...
Sam nie wiem czy bardziej w karte graficzną czy w procesor, w swoim starym mam i5 6600k i w sumie nigdy nie miałem potrzeby, żeby ją podkręcać, więc trochę ciągnie mnie do karty graficznej jakiejś rzędu 2500 zł i żeby to ona była sercem, jednak chciałbym zobaczyć co tam uważacie aktualnie najlepsze do danej kwoty.

Rozmyślałem trochę o zestawach:
I5 8600k + jakaś mocniejsza karta typu jakiś RTX 2070 / GTX 1080
I7 8700k + jakaś karta typu GTX 1070
A może coś z i9?

Doradzcie mordki jakiś zestaw, wiem, ze niewiele powiedziałem co mnie interesuje...
Ogólnie posiadam monitor 144HZ i zależy mi na fps'ach, no ale wiadomo, głównie mi chodzi, żeby ta maszyna nie straciła dużo na wartości w okresie kilku lat i żeby można było ją fajnie upgrade'ować a przy okazji pobawić się trochę w jakiejś obróbce grafiki + renderdingu.

Z góry dzięki i mam nadzieje, że wyślecie jakiś fajny koszyk z zestawem nad którym warto byłoby się zastanowić.
ps. Ze starego kompa raczej nie bedę przekładał rzeczy, żeby zaoszczędzić i zrobic jak najlepszy sprzęt, po prostu stary postaram się chyba sprzedać.

#informatyka #komputery #techlipton #morele #hardware
  • 1