Wpis z mikrobloga

Problem jest taki że w Polsce nie ma na kogo głosować.


Tu się zgodzę, tylko że to nie może być argument za głosowaniem na kogokolwiek. Jeśli uważasz, że faktycznie nie ma na kogo głosować, to albo wykorzystaj swoje bierne prawo wyborcze albo pogódź się z takim stanem rzeczy.

Obecnie przy władzy jest niby prawicowa partia która tak naprawdę jest lewicowa jak cholera tylko tak staro lewicowa i wprowadza Narodowy Socjalizm.


Nie masz
@Hound: A pokaż mi kraj w którym wybór lewicy przyczynił się do czegoś dobrego, jak by się zastanowić to nazizm czyli właśnie narodowy socjalizm jest odmianą lewicowej ideologii. NSDAP było lewicową partią oczywiście była to inna lewica niż obecnie. I dalej nie wiem gdzie żądzy prawicy doprowadziły do takich szkód setek ofiar i wojen jak komunistyczny związek radziecki a komunizm jest lewicową ideologią. PIS też jest lewicowy i trudno nazwać system
@Hound: mi za to brakuje partii, która byłaby odwrotnością pisu, lewica w obyczajach i prawica jeśli chodzi o rynek. Albo partia wolnościowa, ale taka prawdziwie wolnościowa, nie ją udająca jak to teraz mamy.
prawdziwie wolnościowa


@rzuf22: To znaczy więcej wolności dla ciebie, a mniej dla innych? Ja #!$%@?, co to #!$%@? znaczy prawdziwie wolnościowa, skoro wolność jednostki jest z każdej strony ograniczona wolnością innych jednostek i to nie są proste wybory, bo ludzie są bardzo różni, a państwo nie jest wszechmocne i nie może dopilnować zawsze i wszędzie by twoja wolność była respektowana.
debile popierający ruchy narodowe chcą, żeby było nieporównywalnie bardziej #!$%@? niż w państwie pisowskim


@neib1: Jakieś przykłady? Czy to tylko na zasadzie "tak mi się wydaje"? Może zacytuj program RN.
@Jah00: fajnie, że już sobie dorobiłeś całą ideologiczną otoczkę do mojej wypowiedzi. Ale prawdziwie wolnościowa znaczy mniej więcej tyle, że państwo powinno być minimalistyczne, i nie powinno się #!$%@?ć w każdy aspekt życia. Powinno regulować prawo, gospodarkę (ale nie próbować ją kontrolować, co się obecnie zaczyna dziać), zapewnić bezpieczeństwo obywatelom (zarówno bezpieczeństwo militarne, jak i bezpieczeństwo energetyczne itp). Ale jednocześnie nie próbować nas wyprowadzić z UE i zostawić na pastwę Rosji.
@Jah00:

Ja #!$%@?, co to #!$%@? znaczy prawdziwie wolnościowa, skoro wolność jednostki jest z każdej strony ograniczona wolnością innych jednostek i to nie są proste wybory, bo ludzie są bardzo różni, a państwo nie jest wszechmocne i nie może dopilnować zawsze i wszędzie by twoja wolność była respektowana.


To dość proste. Naruszenie wolności powinno być uznawane jedynie w bezpośrednim i udowodnionym przypadku, bo w przeciwnym razie można dojść do tego, że
Ale jednocześnie nie próbować nas wyprowadzić z UE

Powinno regulować prawo, gospodarkę


@rzuf22: Ty jesteś po prostu zamordystą. Widzę Korwin jest za bardzo wolnościowy dla ciebie. Gospodarki nie wolno regulować, bo ludzie wiedzą najlepiej co daje zarobić i jak się i w tym przeszkadza to zarabiają mniej. Jedyne co ma robić państwo to eliminować oszustwa przez gwarantowanie umów. A z UE należy jak najszybciej #!$%@?ć bo zmierza coraz bardziej do totalitarnego
@Jah00:

Czy środowisko lgbt może protestować chodząc nago po ulicach?


Szczerze? To jest akurat najtrudniejszy dylemat z tych wszystkich. Jeśli nie blokują ruchu i jest możliwość, by ich nie oglądać...

Czy środowisko muzułmańskie może zajmować i blokować centrum miasta by się modlić?


Może się modlić, nie blokując ulicy, która służy do tego, by się nią przemieszczać. Święta przepustowość here

Czy faszyści mogą propagować swoje idee?


Oczywiście, że tak. Nie powinni móc
To jest akurat najtrudniejszy dylemat z tych wszystkich.


@Vanni: to jest najprostszy dylemat. Istnienie dóbr/przestrzeni publicznych powoduje takie patologie jak np. dyskusje o tym czy ktoś może robić na nich rzeczy, które nie podobają się komuś innemu. Zamiast pozwalać tłumowi decydować co mozna a czego nie, trzeba pozbyć się dóbr publicznych i niech właściciel o tym decyduje ¯\_(ツ)_/¯