Wpis z mikrobloga

@LaylaTichy: no to tym bardziej źle dla artifacta bo on zaczynał z 60k spadło do 30k a teraz nie może utrzymać 20k, i jest to wynik po ponad tygodniu. Cs go 20k graczy przynajmniej utrzymywał przez miesiące. Valve jak ostro się nie weźmie za artifacta to im ten projekt jebnie.
@LaylaTichy: nie można porównywać CS go i artifact bo to dwie różne gry, które łączy tylko wydawca. Całkiem inne grupy docelowe i całkiem inny model zarabiania. W CS go nie muszę kupować nowych operacji ani skórek do broni żeby móc jako tako grać
@LaylaTichy: a masz gdzieś screena że było tyle graczy w dniu premiery ? bo na tym twoim w sierpniu utrzymywał się na 15k a wtedy była premiera, na zdjęciu widać że graczy nie ubywało tylko była ta stała liczba 15k(5k różnicy) czyli utrzymywał graczy a nie ich tracił, a artifact z dnia na dzień mniej ludzi gra, teraz jest weekend, więc ludzie mają wolne może teraz odrobi( ͡° ͜ʖ
@wladca_kurczakow: no ja to rozumiem, ale taki sam sens jest wróżenia śmierci artifacta bo ubyło graczy po premierze, gdzie nadal peak to 25k dziennie.

Volvo ma to do siebie, że buduje player base z czasem i prędzej da kazxemu7graczowi po tysiąc $ niż pozwoli artifactowi paść ;)

Więc idąc za starym memem to trzeba usiąść na spokojnie synek
@LaylaTichy @totaka33 Porównywanie tych gier jest zupełnie abstrakcyjne. Ludzie nie chcieli się do niego przekonać bo mieli 1,6 i source.

Do tego siła Napędowa csa byli gimbo YouTuberzy, hazard i esport który zgodzimy się że jest ciekawszy i przystępniejszy do oglądania od artifacta. Plus kosztował on często 5euro na promocjach więc był na pograniczu f2p Najbliższym porównaniem jest gwint czy niegdyś niszowe gry Moba od Marvela I innych producentów które finalnie wiemy
@trejn: ja wiem, że abstrakcja, ale tak samo abstrakcyjne jest wróżenie śmierci gry gdzie ma milion graczy.

Porównanie do gwenta byłoby ok, ale niestety brak numerów po stronie cdp.

Do tego poczekajmy do 2019 kiedy Artifact stanie się pewnie f2p i wyjdzie na mobilki
Do tego poczekajmy do 2019 kiedy Artifact stanie się pewnie f2p i wyjdzie na mobilki


@LaylaTichy: serio? Mieliby rezygnować z core swojej gry? Ja myślę, że dodadzą to samo co spowodowało boom w CS:GO - skrzynki i skiny, które będą wypadać za grę, a które będzie można sprzedać na steam markecie.
@nowiutki: kazda gra volvo po czasie staje sie f2p, dota, tf2, cs:go niedawno, artifact moze niekoniecznie w 2019, ale za 2-3 lata pewnie ta. A kosmetyki to podstawa bedzie, animacje do impow, skiny, emotki, efekty glosowe itd