Wpis z mikrobloga

Miruny z tagu #it czy ktos kojarzy gdzie na stronie #ibm można założyć darmowe konto i dostać dostęp do #mainframe ? Chcialbym sie pobawic na prawdziwym systemie, sprobować popisać trochę jobów JCLowych, ogarnąć #cobol a :)

Ja wiem, jak absurdalnie to brzmi w dzisiejszych czasach technologii webowych, ale tak sie sklada, ze mam szanse miec dostep do prawdziwego mainframe i moc na tym pracowac.

Mam podstawowe przeszkolenie TSO, SDSF, CICS oraz JCL - troche grzebalem, ale wolalbym popracowac i uczyc sie na czyms co moge legalnie popsuc. Bo troche strach nawet na srodowisku developerskim, ktory mam w korpo ;)

Bede wdzieczny za kazda informacje.
  • 13
zaraz zaraz, wlasnie ze moge, nazywa sie to Herkules MVS - ale ja nie chce na wirtualce, ja chce miec pod palcami prawdziwa maszynke


@nCore: IBM nie rozdaje, nawet mimo rejestracji, darmowego dostępu do z/O|MVS dla każdego - co innego gdy zgłosi się do niego firma, nawet mała, wówczas do deweloperki jest to możliwe.
Druga sprawa - cobola prawie nie trzeba się uczyć, poleceń jest raptem kilka - co innego poznać
@Ludvigus: dziękuję ;) ale ja nie szukam pracy - to ma byc w ramach mojej obecnej pracy :) koledzy po fachu, ktorzy pracuja na codzien w cobolu, wlasnie mowili, ze IBM moze udostepnic malutka czesc mainframe'a ktory jest publicznie dostepny ;) z tego powodu wlasnie pytam.