Wpis z mikrobloga

Jaki zestaw polecacie do nauki podstaw elektroniki?
Fajnie by było jakby można było coś poprogramować - brać się od razu za arduino bez podstaw elektroniki?

Myślę nad tym
https://botland.com.pl/pl/kursy-forbot/3424-forbot-podstawy-elektroniki-plus-zestaw-elementow-bezplatny-kurs-on-line.html?search_query=1ElektronikaForbot&results=8
Jeśli co powinny zawierać zestawy by warto było je brać i dało się pobawić na początku?

Warto brać miernik?
Czy do zabawy wystarczy kurs w necie czy żeby wiedzieć jak coś działa warto przeczytać jakaś książkę?
#elektronika #programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
@kebab-case: tak jak można programować bez czytania specyfikacji języka (tylko np. tutoriale). Chcę spróbować, pomijając sporą część teorii, pobawić się a potem jak się zainteresuje to wezmę poważne pozycje i przeczytam dokładnie. Pewnie książka dobra, ale wydaje mi się, że porusza jedną dziedzinę elektroniki, ma 900stron a ja nie zaliczam kursu na studiach, czy przebranżawiam się na elektronika tylko w wolnym czasie gdy nie programuje to chcę zrobić sobie jakieś eksperymenty
  • Odpowiedz
@Lewo: Dałeś zły przykład. To co chcesz zrobić to nie jest napisanie programu bez znania specyfikacji języka tylko próba napisania języka losowo wpisując słowa kluczowe. NIe musisz przecież wiedzieć na jakiej zasadzie w diodzie LED powstaje światło ale to jak ją spolaryzować poprawnie żeby sie nie spaliła to jednak tak xD
  • Odpowiedz
@kebab-case: pomijając może nietrafne porównanie, dzięki za propozycję, ale jestem leniwy i nie przeczytam prawie 1000stron. Bardziej chodziło mi o pozycje w stylu "Elektronika dla bystrzaków" - Shamieh Cathleen albo coś do Arduino, które wytłumaczy słowem wstępu elektronikę potrzebną do wykonania projektów z książki
  • Odpowiedz
@Lewo: Jeśli chcesz się nauczyć elektroniki, zrób to przed nauką programowania. Każdy elektronik może zostać programistą (i to dużo łatwiej niż od zera), w drugą stronę bardzo rzadko. Niestety ucząc się elektroniki musisz wkuć sporo matematyki i fizyki jednocześnie i jak dla mnie jest to nierozerwalne żeby zrozumieć elektronikę. Reszta to twoja decyzja.
  • Odpowiedz