Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
jak głęboki i prawdziwy przebiega wewnątrz mnie proces terapeutyczny to sobie nawet nie można wyobrazić.Jak bardzo człowiek staje się świadomy siebie swoich potrzeb i zaczyna widzieć świat,ludzi i fakty nie przez pryzmat soczewki gdzie obraz jest rzeczywisty lecz powiększony i odwrócony,a rzeczywisty prosty i niepowiększony.Zaczynam widzieć sprawy takie jakimi są w realu,a to zdecydowanie ułatwia egzystencje.Kiedy człowiek jest w stanie wyeliminować nadmiar emocji,których nie miał okazji wcześniej przepracować dostrzega fakty.Niestety te fakty nie są przyjemne,ale pozwalają na przeprowadzenie analizy będąc gotowym i świadomym do jej podjęcia.Wydarzenia,które miały miejsce można łatwiej zrozumieć,przyjąć je do siebie zacząć z Nimi żyć w zgodzie by mieć możliwość nie popełniania błędów,ale także odwagę usuwania z życia ludzi tak naprawdę mega toksycznych z czego sobie sprawy wcześniej nie do końca zdawaliśmy.Toksyczny nie znaczy człowiek zły,a raczej wpływający na Nas w sposób,który sprawia,że Nasze życie wcale nie jest szczęśliwe. Zaczynam rozumieć mechanizmy dobierania sobie dotychczasowych partnerów,chociaż tutaj muszę przyznać,że to Oni wybierali mnie ,a ja po prostu się na te relacje zgadzałam,będąc w przekonaniu,że nic innego mnie spotkać nie może.A jednak dzisiaj uważam,że może i wiem jakiego mężczyzny potrzebuje i już na starcie eliminuje tych co wiem,że wchodzą w stare dobrze mi znane schematy. Posiadam w sobie coraz więcej empatii,której brak tak często mi wypominano.Moja wiedza psychologiczna od ponad pół roku mocno skoczyła w górę . Pochłonęłam sporo książek by zrozumieć cierpienie jakie sobie sama zafundowałam. Z tego miejsca cieszę się i dziękuję mojemu byłemu za rozstanie,bez tego siła motywacji do zmian byłaby o wiele słabsza,a ja Nie miałabym żadnej szansy na poprawę jakości swojego życia.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 2