Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #tynki hej mirusy, niedlug bedzie mnie czekalo tynkowanie scian, najpierw bedzie zerwany obecny tynk, a potem nalożony tynk gipsowy. Czy wedlug was lepiej na listwach ktore potem wyjac ? jesli tak to czy lepiej listwy wlozyc odwrotnie (widzialem ze niektorzy tak robia, wtedy mniej zaprawy wypada przy wyjmowaniu), a moze bez list ? a odnosnie nakladania, jest sens pozyczyc jak sie robi samemu agregat tynkarski ? w duzym miescie mozna go pozyczyc za stowe na dobe.
  • 14
@KrowkaAtomowka: jak wiesz na co się porywasz to wypożyczaj i rób, tylko najlepiej jakbyś miał kogoś kto ci ten tynk będzie sypał do agregatu (nie wiem czy można sobie nasypać i narzucać)
rozumiem, że mówisz o listwach które pokażą poziom i będą pomagały przy ściąganiu powierzchni łatą - wg. mnie to najmniejszy problem, do teraz nie wiem jak tynkarze równali się do okien i glify tam wykańczali
na suficie też będziesz
@Evert: @jarzyn123: dam kostka z lat 80, remont kapitalny, problem w tym ze cala kasa pojdzie w dom, i po pierwsze fachowcow musial bym zapraszac etapowo, po drugie z kasa bedzie cienko, chociaz sprawdze oferte, nie wiem ile to moze kosztowac wygipsowanie 6 pokoi maszynowo plus 2 korytarze, dom 100 metrowy. a poza tym tez slyszalem ze ekipy potrafia zrobic bardzo nieladnie, na sowim to jednak czlowiek sie przyklada, mario
@Evert: @jarzyn123: bardziej mam do was pytania jak w pierszym pytaniu, czy lepiej uzywac listew, ktora strona je lepiej zakladac albo jak robota idzie plynnie to zrobic jedna sciane poczekac i dokonczyc, czy wyrownac wstepnie i leciec z druga, pytam jak sie w praktyce to robi w skladzie 2 osobowym przy uzyciu agregatu.
@KrowkaAtomowka: Jak nie robiłeś tynków to zrób koniecznie na listwach. Nie spotkałem się żeby ktoś zakładał listwy odwrotnie, właściwą stroną lepiej i pewniej siedzą. A czy masz potem do zalepienia pasek na 1cm czy na 3 cm to jeden grzyb - i tak i tak musisz go zalepić (chyba że nie wyciągniesz listew).

Oczywiście zacznij od obróbki okien, narożników - jak będziesz już mieć wklejone listwy narożnikowe, to wg nich wklej
@KrowkaAtomowka: nigdy nie robiłem tynków, za to sam kilka razy #!$%@?łem się, albo wsadziłem pół dłoni w świeży tynk bo myślałem, że już jest spoko
dodam jeszcze, że najbardziej narzekano na glify, jakieś garderoby gdzie nei ma drzwi i trzeba te drobne narożniczki wyprowadzać - tj miejsca najbardziej #!$%@?ące sobie wcześniej przemyśl
@Evert kazda rada na wage zlota, jak patrzylem na ceny to otynkowanie od srodka wyjdzie za robote ok 15k sam tynk, do tego grunty i gladz to w sumie za robote 30 do 40k gdzie my musimy wszystko dzielic na etapy bo bedziemy w tym mieszkac. Agregat 100 zl na dobe, na przstanku ogloszenia ze 3 dyszki za godzine za pomoc placisz, dodatkowo w duzym miescie masz wypozyczzanie dostawczych vozilli na minuty.
@KrowkaAtomowka: Tynk przy wiązaniu trochę się kurczy i listwy w ścianie mogą być lekko wypukłe albo mogą przebijać przez farbę (inna struktura), natomiast w narożnikach to ich robota się nie kończy - chronią przed ukruszeniami przy uderzeniu etc. Nie wiem ile masz metrów, ale jak ja robiłem to tynki były < 30 zł/m2. Jak masz tyle do zrobienia to nie licz że w jeden dzień oprawisz wszystko, sądzę że tak na
@jarzyn123: dzieki za rady, co do agregatu to zobaczymy jak bedzie szlo , nawet jesli mial bym wypozyczyc na 2 tygodnie agregat to jest 1500 zl w porownaniu do 20 albo 30 tys za otynkowanie wszystkich pokoi i korytarzy, wiem ze to moze brzmiec ze sie rzucam na nie wiadomo co, ja pracowlaem co roku w wakacje w wykonczeniowce jak sie uczylem ale tynkow nie robilem, bardziej stropy i murowanie, kladlem