Wpis z mikrobloga

Klepnąłem krótki skrót tego co się działo z DarkW. Przydałby się ktoś zorientowany w temacie od początku, ja świadomie (tj. nie "przeczytałem przypadkiem") zainteresowałem się tematem dopiero ostatniej nocy ;-)

Skrót rozwoju "afery" DarkW:
- Powstało forum, przejęło mnóstwo nadziei w związku z byciem "następcą DW", porządna aktywność administracji. Niestety również spore naciski grupy trollerskiej (spam na wykopie, DDoSy, pierwsze multikonta)
- Forum ładnie się rozwija, jednocześnie Fenix powoli dociskał śrubę grupą fox, polecanymi, etc. Ale to tylko tło.
- W międzyczasie pojawia się temat o Gold_Vip - randze w stylu słynnej swego czasu apki z diamentem. Zabójczo drogiej i nie dającej nic sensownego.
- Fenix brnie w ten temat i nawet gdy 90% postów było prześmiewczych - pisze na poważnie. Zorientował się nieco zbyt późno.
- W ostatnich dniach z pracy rezygnuje programista, który de facto utrzymywał całe forum (A przynajmniej tak się domyślam po reakcji admina).
- Ostatecznie cichcem wprowadzony zostaje paywall; brak dostępu do działów download i generowania, chyba że wykupi się VIP'a. Jednocześnie wchodzi promocja "VIP za 10zł". Imho skrajnie głupia decyzja na tym etapie, a zwłaszcza wprowadzona cichcem (w końcu to "branża", gdzie jedną z popularnych zasad jest "płacenie za piractwo to skrajne frajerstwo" oraz "podobno hobbystyczne" forum ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Fenix chyba trochę spanikował i postanowił skosić niedojrzałe pole.
- Forum zapewne wyszłoby z całego tego ambarasu, niemal na pewno straciłoby mocno na znaczeniu, ale coś tam by się pewnie kręciło. Jednak...
- W tym momencie uderzył Makaveli, zablokował innych modów, zostawił wiadomość i materiały, które aktualnie krążą po necie.
- W zasadzie nie było tam nic takiego strasznego (przynajmniej z punktu widzenia kogoś kto skończył szkoły i zobaczył jak działa świat), ale tak czy siak tekst (parafraza) "W końcu uciszę inbę, ale co zarobimy to nasze" to porządny bunker buster.
- Aktualnie forum ma "kłopoty techniczne". Zapewne za jakiś czas powróci, ale z zupełnie inną atmosferą bo ferment będzie wracać. Nie zdziwię się, jeśli Makaveli (btw. jakaś osobista vendetta?) będzie je spamował i ma szanse doprowadzić je do de facto upadku.

Summ osób, których udział na Wykopie zauważyłem:
@Trusterboost: @truskawka887: @fenix_darkW: @Tiano_Monster: @jajanosik: @Aramil:

#darkw #darkwarez #warez
  • 10
  • Odpowiedz
@Aramil Na temat makavelli aka divaldo już nie raz pisałem, że to dureń którego fenix posadził na nie właściwym stanowisku, można było tak stwierdzić po jego durnych pomysłach np. zakaz PW w dziale prośby a ponieważ takich info nie posiadam dlatego pytam, skąd wiesz że to makavelli?
A ten programista, to masz na myśli lastmohican?
  • Odpowiedz
@Robocop666:
Bo to on zrobił całą nocną akcję. Niewykluczone, że jego konto zostało przejęte, ale to byłby tak niemiłosierny zbieg okoliczności lub zaawansowana "pułapka", że nie uwierzę w taką opcję bez dowodów ;-)
Nick programisty pada w rozmowach w dziale administracyjnym. Jak chcesz wiedzieć więcej to już były linki tutaj na wykopie (choć jak pisałem, nie ma tam nic wybitnie ciekawego).

@AcekPlacek:
Miejmy nadzieję, ale wątpię żeby wybiło się ponad
  • Odpowiedz
@Robocop666: lost był tym programistą
Nie ma co gadać że skok na kasę bo każdy zarządca serwera/forum/gry na to liczy tylko. Tylko po prostu piszą to w gronie osób zaufanych i nikt nie wie. Tutaj wyciekło info bo Fenix złej osobie zaufał. No i zrobił dramę. Na screenach pisali o tym że programista odszedl i pewnie ten zakaz dl dla userow był by szybko opłacić nowego programistę, dlatego zarobił tego kafla
  • Odpowiedz
@Kalisteniczny: Jeśli masz na myśli lost3 to muszę cię spałować bo ten modek, to niczym się nie zajmuje poza zdejmowaniem ostrzeżeń i wstawkami w dziale download, poza tym konto założyłeś 39 minut temu więc nie #!$%@? mi tu głupot skoro ciebie nie pytałem.
@Aramil: lastmohican sporo usterek fenixowi naprawiał, możesz potwierdzić czy to o nim pisałeś?
  • Odpowiedz